Jazz Nad Odrą - lat 50! Niezwykła historia

Radio RAM | Utworzono: 19.03.2014, 03:37 | Zmodyfikowano: 19.03.2014, 03:09
A|A|A

Autorami publikacji są Wojciech Siwek i Bogusław Klimsa. Pierwszy tom „biały” to zbiór informacji dotyczących wszystkich edycji festiwalu Jazz Nad Odrą od 1964 do 2014 roku.

- To części monograficzna. Uwzględnia m.in. plakaty anonsujące kolejne edycje festiwalu, które często same w sobie były wartościowe pod względem artystycznym. W tomie białym są także autorskie opisy
festiwalowych wydarzeń. Nie są to historyczne traktaty, bo staraliśmy się opowiedzieć o Jazzie nad Odrą w sposób luźny i przystępny – opowiada Wojciech Siwek.

W pierwszej części wydawnictwa poświęconego imprezie zebrano także szczegółowe informacje m.in. o laureatach festiwali, miejscach koncertów, czy fragmenty wywiadów. Tom drugi „czarny” to album z
fotografiami muzyków oraz zespołów występujących na Festiwalu Jazz Nad Odrą od pierwszej jego edycji, do roku 2013.

- Wyszukiwanie zdjęć z lat 60 to była kolosalna robota. Pomogli wrocławianie, ale także fani jazzu z całego kraju, których prosiliśmy o pomoc podczas pracy nad przygotowaniem wydawnictwa. Tegoroczny jubileusz zobowiązuje do takiej publikacji, grzechem byłoby nie zebrać historii wszystkich festiwalu w całość – mówi Siwek.

Jednym z ostatnich gości festiwalu był chociażby Pat Metheny:

REKLAMA

To może Cię zainteresować