RAM Session w rytmach reggae (Wywiad)

Maciek Przestalski | Utworzono: 18.03.2014, 00:36 | Zmodyfikowano: 28.03.2014, 18:12
A|A|A

RAM Session w rytmach reggae. 28 marca zagra Naaman.

Po nowoorleańskim funku i bluesie od Funky New Orleans i prawdziwym gitarowym rockandrollu granym przez Neony czas na reggae. W ostatni piątek miesiąca na 89,8 koncert zespołu Naaman.

Grupa zadebiutowała na dużej scenie w 2003 roku na festiwalu Reggae Nad Bzurą. Na wielu koncertach plenerowych i klubowych w kraju i za granicą grali w towarzystwie zespołów Pidżama Porno, Jamal, Tumbao, Armia czy Bakshish. Mają na koncie występy na festiwalach Przystanek Woodstock, Slot Art Festiwal, Ostróda Reggae Festiwal i Reggae na Piaskach.

W lipcu 2012 roku Naaman zagrał na festiwalu Reggaeland w Płocku, gdzie wystąpił m.in. przed Gentlemanem, jednym z najpopularniejszych artystów reggae na świecie.

Debiutancki krążek grupy, zatytułowany „Siła” to reggae w najróżniejszych odsłonach, od typowych jamajskich beatów, po dub i modern roots. Nie brakuje też elementów funky i soul.

W lutym ukazała się druga płyta Naaman pod tytułem "TAK!". To dźwięki utrzymane w klimacie reggae, elektro, dubstep, funk, soul czy tanecznych lat 80.

Produkcją "TAK!" zajął się Agim Dżeljilji znany z zespołu Oszibarack, a gościnnie na płycie wystąpił m.in. wokalista legendarnej grupy Black Uhuru - Michael Rose. Wokalistka Naaman, Nadia, wykonuje z nim utwór "What’s That".

Przed koncertem Nadia, wokalistka zespołu, była gościem Radia RAM.

Posłuchaj pierwszej części rozmowy:

Posłuchaj drugiej części rozmowy:

W piątek, 28 marca, Naaman wystąpi na antenie Radia RAM. Początek koncertu w ramach cyklu RAM Session w radiowym Studio Słuchowiskowym po godz. 20.

Tagi:
REKLAMA