Ukraińsko-polskie emocje Dany Vynnytskiej

Anna Fluder | Utworzono: 22.02.2014, 19:48 | Zmodyfikowano: 22.02.2014, 19:08
A|A|A

fot. Ryszard Izydorczak

Trudno było mówić o dramatycznej sytuacji na Ukrainie w chwili następujących tam zmian i niełatwo było powstrzymać wzruszenie mówiąc o domu rodzinnym. Mieszkająca od września w naszym mieście artystka, opowiadała nam o swoich muzycznych tradycjach, drodze do Wrocławia, sąsiadach, podróży całego zespołu do Pekinu i dalej do małej chińskiej wioski.

Ale to na co szczególnie zwracała uwagę to poezja Janusza Różewicza. Najnowsza płyta DAGADANY "List do Ciebie", w całości oparta jest na wierszach najstarszego z braci Różewiczów.

Jak mówiła Dana, zespół czuje misję by te malownicze obrazy zaklęte w słowach zaprezentować całemu światu, bo bez względu na szerokość geograficzną miłość jest równie ważna, a właśnie o uczuciach są te wiersze.

Najtrudniej było wyrazić emocje po ostatnich wydarzeniach w Kijowie.Muzyka towarzyszyła jej od zawsze.Wrocław - miasto wybrane.Dobrze usłyszeć o nas - wrocławianach.Piękna poezja wiecznie młoda.- Jak podróż na księżyc - powiedział Piotr Onopa i wyreżyserował teledysk do utworu tytułowego płyty "Listy do Ciebie".

REKLAMA