Sławek Dudar w Radiu RAM (Wywiad)

Wojciech Jakubowski | Utworzono: 15.02.2014, 20:41 | Zmodyfikowano: 16.02.2014, 20:01
A|A|A

Z saksofonistą i kompozytorem rozmawialiśmy o najnowszej płycie jego kwartetu, krążku "Inside City".

Do rozmowy doszło zaledwie kilka dni po premierze wydawnictwa, które ukazało się pod patronatem Radia RAM. Muzyk przyznał, że jest zadowolony z efektu - w sumie dwuletniej pracy nad albumem.

- Spory wpływ na kompozycje tu zawarte mieli z pewnością muzycy, z którymi przyszło mi w ostatnim czasie współpracować - m.in. Piotr Wojtasik. Koledzy po fachu po części stali się także inspiracją do poszukiwań, odkrywania i sięgania po inne niż tylko jazzowe wątki muzyczne - zdradził nam Sławek Dudar.

Opowiedział nam również w jaki sposób wykrystalizował się obecny skład kwartetu.

Posłuchaj pierwszej części rozmowy.

Album "Inside City" wieńczy kompozycja "Tribute to Esbjorn Svensson Trio" - paść zatem musiało pytanie o to, kim dla saksofonisty jest postać lidera tego zespołu. Przy okazji Sławek Dudar z pasją opowiedział nam o innych ważnych dla niego muzykach.

W ten sposób pozostaliśmy na dłużej poza granicami naszego kraju, bowiem obowiązkowym było pytanie o promocję płyty na świecie i pierwszych recenzjach, które zaczęły napływać - z Niemiec i Japonii. Dowiedzieliśmy się, że sporo wysiłku w dotarcie do zagranicznych odbiorców wkłada nie tylko wydawca płyty, ale i osobiście sam muzyk.

Posłuchaj drugiej części rozmowy.

Plany na najbliższy czas to nie tylko koncerty i promocja płyty w Polsce i poza nią, ale i utrzymanie obecnego składu muzyków, co zdaniem Sławka Dudara będzie niewątpliwie wymagało sporego wysiłku, uporu i zaangażowania. Ma też marzenie, by "Inside City" przyniosło co najmniej tyle samo pozytywnych reakcji, co debiutanckie "Brand New World".

Posłuchaj trzeciej części rozmowy.

REKLAMA

To może Cię zainteresować