"Poles Jazz the World" - płyta tygodnia

Alicja Mikłaszewicz | Utworzono: 14.02.2014, 01:31 | Zmodyfikowano: 15.02.2014, 22:07
A|A|A

United States Of Beta to zespół, który od kilkunastu miesięcy tworzą: Artur Bogusławski, Bartosz Mikołaj Nazaruk i Jan Wierzbicki.

Na "Poles Jazz the World" brzmienia jazzowe mieszają się z elementami "muzyki świata", słychać tu inspiracje dźwiękami z przeróżnych zakątków świata. Kultura wschodu przenika się i przeplata z wpływami zachodu. Panowie zaprosili do wzięcia udziału w nagraniu albumu szereg polskich wokalistek i wokalistów - Marię Sadowską, Magdę Navarrete, Annę Józefinę Lubieniecką, Kasię Nowicką (Novika), Michała Rudasia czy Małgorzatę Hutek.

- Zainspirowaliśmy się ideą koegzystencji, filozofią uniwersalistyczną i psychologią głębi. Postanowiliśmy je przenieść na grunt szeroko pojętego jazzu. Zadać sobie kilka ważnych pytań na drodze samopoznania. Przefiltrować przez polskie dusze inne kultury muzyczne. Długo szukaliśmy głosu, który oddałby to zróżnicowanie. Nauczyliśmy się jednak, że nie warto ujednolicać tego co powinno pozostać Inne. Zaprosiliśmy do współpracy cenione wokalistki i wokalistów. Chcieliśmy podzielić się prawdziwymi emocjami. Przede wszystkim tymi słonecznymi. Okazało się, że prawdziwy jest też nasz smutek… - mówią o sobie i płycie.

Wersja specjalna wydawnictwa wzbogacona została o wyjątkowy album zawierający fotografie Piotra Malczewskiego.

REKLAMA