Czarna seria na tramwajowych torach?

Ian Pelczar, Marek Zoellner | Utworzono: 07.02.2014, 08:59 | Zmodyfikowano: 07.02.2014, 12:59
A|A|A

fot. Radio RAM

Zaczęło się wczesnym rankiem. Na ul. Krupniczej z szyn "wyleciała" Skoda. Dość szybko ją usunięto, ale utrudnienia spowodowała konieczność naprawy torów.

Tramwaje skierowano objazdem przez Kazimierza Wielkiego i Widok. Spowodowało to spore korki w komunikacji tramwajowej, zatory są także w ruchu samochodowym. Na Kazimierza Wielkiego przy Krupniczej policja kieruje ruchem - poinformowali nasi Słuchacze.

Brak przejazdu także na Nadodrzu - doniosło MPK na Facebooku. "W związku z wykolejeniem na ul. Trzebnickiej, tramwaje jadące na Poświętne (pętla Marino) zostały skierowane objazdem przez pl. S. Staszica, ul. W. Reymonta, m. Osobowicki, ul. Bałtycką i ul. Żmigrodzką".

Trasa tramwajów linii 8 została skrócona do pl. Powstańców Wielkopolskich.

Komunikat z godz. 12.00: Na Krupniczej już bez utrudnień. Ruch na Trzebnickiej wznowiono ok. godziny 11.20. Tramwaje linii 7, 8 i 71 wróciły na swoje trasy. MPK dodało do komunikatu informację dla pasażerów:

"UWAGA: do czasu naprawy torowiska na peronie północnym tramwaje linii 7, 8 i 71 w kierunku Karłowic i Poświętnego zabierają pasażerów z przystanku na peronie południowym (z przystanku, z którego odjeżdżają tramwaje linii 0P i 71 w kierunku pl. Grunwaldzkiego).

Tramwaje linii 8 i 71 odjeżdżają w obu kierunkach z tych samych przystanków. Prosimy zwracać uwagę na tablice kierunkowe tramwajów".

Około godz. 13.30: Kolejny komunikat MPK na Facebooku: "W związku z wykolejeniem na ul. Krupniczej tramwaje linii 6, 7, 14 i 15 skierowano objazdem przez ul. Kazimierza Wielkiego, ul. Widok, pl. Teatralny, ul. Świdnicką do Arkad, natomiast tramwaje linii 20 jeżdżą od pl. Jana Pawła II przez Podwale, koło dworca Świebodzkiego do Renomy. Objazd dotyczy tramwajów jadących w kierunku południowym".

REKLAMA

To może Cię zainteresować