Nate James "Set The Tone"

Radio RAM | Utworzono: 03.12.2007, 19:49 | Zmodyfikowano: 04.12.2007, 16:24
A|A|A

Cechą charakterystyczną tego młodego Brytyjczyka jest intrygujące połączenie klasycznego ducha muzyki soul, współczesnego brzmienia R'n'B z solidną dawką funk. Co istotne, dokonania Nate James, to nie kolejna kopia tego co oferuje rynek amerykański, lecz kompozycje z krwi i kości, pełne brytyjskiej elegancji i wyważonego nastroju.

Określany jako "jeden z najlepszych piosenkarzy soul w Wielkiej Brytanii" w ciągu niecałych dwóch lat zdobył nominację do nagrody MOBO w kategorii Najlepszy Debiutant oraz Najlepszy Artysta R&B, konkurując z Mariah Carey, John Legend, Ciara, Lemar & Terri Walker!

Nate James jako autor większości swoich piosenek, udowadnia, iż aby osiągnąć sukces nie potrzeba wsparcia całego sztabu producentów oraz autorów tekstów. Wystarczy po prostu wykazać się talentem i czuć muzykę całym sobą. Dodatkowo w niezwykłość głosu Nate Jamesa i jego znakomite wyczucie rytmu, utwierdzają energetyczne, pełne wigoru występy na żywo oraz pozytywne opinie w światowej prasie.

Album "Set The Tone", stanowi znakomity kontrapunkt dla fali agresji oraz przemocy trawiących współczesną muzykę rozrywkową. Dwanaście zawartych tutaj utworów daje umiejętny przykład na to, że wyrażanie uczuć i myśli o sprawach przyziemnych a zarazem niezwykle życiowych nie musi cechować wrogość wobec wszystkich wokół. Nate James śladem takich artystów jak Stevie Wonder, Soul II Soul, Brand New Heavies czy też Prince udowadnia, iż warto mieć pozytywne nastawienie do życia, co czyni w sposób urzekający i elokwentny.

Singlem promującym album "Set the Tone" jest m.in. utwór "The Message", który zadebiutował na dziesiątym miejscu notowania CD:UK, utrzymując się w czołówce przez kilka tygodni, zaś w Japonii docierając do trzeciej pozycji.

Tracklista:

1. Said I’d Show You
2. The Message (1 singiel)
3. Get This Right
4. Universal (Original Version) (3 singiel)
5. Set the Tone (2 singiel)
6. Funky Love
7. Justify Me
8. I Don’t Wanna Fight
9. I’ll Decline
10. Impossible
11. Can’t Stop
12. Shake Out

 

REKLAMA
Dźwięki
Nate James.