Nowość w Radiu RAM – koncerty na żywo (Wywiad)

Radio RAM | Utworzono: 17.01.2014, 18:43 | Zmodyfikowano: 24.01.2014, 18:21
A|A|A

Pierwszym gościem będą Funky New Orleans.

Muzycy tej grupy znani są ze współpracy z zespołami HooDoo Band, Miloopa, NERVY, Pink Freud, Fat Burning Step, Öszibarack, Sinusoidal czy Bartek Miarka Band.

Ram Session: Funky New Orleans na Facebooku

W Studio Słuchowiskowym przy ul. Karkonoskiej Funky New Orleans wystąpią w pełnym dziewięcioosobowym składzie.

Możemy zatem spodziewać się prawdziwego muzycznego cocktailu zawierającego w sobie elementy funk, soul i nowoczesnego jazzu.

Inspiracją dla wrocławskich muzyków są wielkie nazwiska nowoorleańskiej muzyki z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych XX wieku, takie jak Dr. John, Allen Toussaint, The Meters czy cała plejada pochodzących stamtąd zespołów brassowych.

- Nazwa naszego zespołu wzieła się od nazwy jednej z płyt Dr Joha - wspomina tego Ol’Skool Mastersa Tomek Nitribitt.

- Cieszymy się na to niezwykłe spotkanie - z radością o dzisiejszym wieczorze wypowiada się Kasiukiewicz.

Z całą pewnoscią ta kameralna publiczność, która mając wielkie szczęście zobaczy ich koncert może liczyć na coś co jest specjalnością tych gentelmenów.

- Mardi Gras przed RAM Session? - to świetny pomysł - twierdzi Tomek Nitribitt  i zaprasza do radosnego korowodu po parkingu Radia RAM.

Funky New Orleans
Tomasz Nitribitt - voc, percussions
Andrzej Waśniewski - piano, hammond
Andrzej Stagraczyński - git bass
Łukasz Kowalczyk - drums
Mateusz Słowiński - git

Gambo Horns
Adam Baron - trumpet
Tomek Kasiukiewicz - puzon
Robert Kamalski - sax
Grzegorz Pastuszka - suzafon

Będzie to koncert nawiązujący do muzycznego dziedzictwa Nowego Orleanu. Pojawią się elementy funk, soul i nowoczesnego jazzu.

- Studio Słuchowiskowe ma znakomita akustykę, jest lubiane przez realizatorów. Służy jako studio nagraniowe praktycznie dla wszystkich gatunków muzyki. Od chórów, poprzez mniejsze składy zespołów muzyki klasycznej, do popu, bluesa, jazzu a nawet ostrych rockowych i metalowych brzmień – mówi Krzysztof Znamirowski, szef radiowego serwisu technicznego i transmisji.Koncert FNO zainauguruje nowy muzyczny cykl - RAM Session. Raz w miesiącu do Studia Słuchowiskowego będziemy zapraszać zespoły i muzyków z Wrocławia. Chcemy prezentować tych już znanych, ale zależy nam też, by na antenie Radia RAM promować grupy i artystów debiutujących. Koncerty z cyklu RAM Session łączyć będzie jedno – szukamy tego, co we współczesnej muzyce rozrywkowej jest nietuzinkowe i prekursorskie.- Bardzo się cieszymy, że będziemy mogli podzielić się ze słuchaczami Radia RAM naszą energią podczas koncertu na żywo. Zapraszamy na prawdziwie karnawałową zabawę z Funky New Orleans – mówi Tomek Kasiukiewicz, muzyk zespołu.

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować