Klata na Dużej? Klata na dłużej!

Jan Pelczar | Utworzono: 05.01.2014, 08:19 | Zmodyfikowano: 08.01.2014, 19:49
A|A|A

www.teatrpolski.wroc.pl

Dyrektor Starego Teatru w Krakowie na wiosnę wyreżyseruje u nas nowy spektakl.

Próby rozpoczną się w połowie lutego, premiera pod koniec kwietnia. "Termopile Polskie" Tadeusza Micińskiego to niedokończona sztuka, w której jest mowa m.in o Targowicy, carycy Katarzynie i królu Stanisławie Auguście, a także o wolności i patriotyzmie:- Między Starym Teatrem w Krakowie, a Teatrem Polskim we Wrocławiu istnieje braterstwo broni - mówi Jan Klata. - Przejście dwóch aktorów: Marcina Czarnika i Michała Majnicza z Wrocławia do Krakowa niczego nie zburzyło - dodaje:Nie dojdzie do skutku zapowiadana na lipcowe Nowe Horyzonty premiera "Diabła" według Andrzeja Żuławskiego.

Posłuchaj wywiadu:

Do 6 stycznia po raz pierwszy na Dużej Scenie oglądać można "Sprawę Dantona" - najbardziej nagradzany spektakl w historii Teatru Polskiego we Wrocławiu. 8 i 9 stycznia spektakle "Ziemi Obiecanej", także w reżyserii Klaty.

Jego dyrektorowanie w Starym Teatrze stało się przedmiotem dyskusji po tym, jak w listopadzie zorganizowana grupa widzów zaprotestowała przeciwko jego inscenizacji "Do Damaszku" wg Strindberga.

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować