Poznaj debiutantów z RAM Cafe 8

Wojciech Jakubowski | Utworzono: 12.12.2013, 23:50 | Zmodyfikowano: 12.12.2013, 22:53
A|A|A

Fismolla, Eugeniusza Kowalskiego czy zespół Bokka specjalnie tu przedstawiać nie trzeba bowiem pisaliśmy o nich już wielokrotnie.

Warto zatem zwrócić uwagę na pozostałych.

Attu

To londyńska formacja stworzona przez Stefana Antoinette. Początkowo miał to być jeden z jego projektów, który z czasem przerodził się w regularnie działającą grupę. Obok Stefana (gitara, wokal), tworzą go: Michelle Antionette (bass, wokal, klawisze), Chike Newman (sample, wokal) i Timothy Earl (gitara, klawisze).

Ich muzyka to mieszanka alternatywnej elektroniki, brzmień ambientowych i indie popu. Debiutancka EP-ka "IV", z której pochodzi utwór "C", ukazała się na początku tego roku.

Equal

Jak sam przyznaje "Lost In The Evening" powstało podczas jednej z jego licznych podróży, gdzieś na wysokości 30 tys. stóp. Utwór zmaterializował się jakiś czas później w nowojorskim Heavy Roc Studios. Dj Equal gustujący w hip hopie, brzmieniach elektronicznych i indie popowych zaprosił do wzięcia udziału w nagraniu legendę folku, gitarzystę Gary'ego Julesa.

The Blank Tapes

Pochodzą z Los Angeles, gdzie tworzą muzykę określaną jako mieszankę: folku, rocka i reggae. "Early Birdy" pochodzi z wydanego w październiku 2013 roku albumu "Compassing". Wydawnictwo jest pośrednio efektem podróży do Meksyku, która pozwoliła muzykom odciąć się od otaczającego świata i w otoczeniu słońca, plaży i morza dokonać wielu przemyśleń.

Better Person

To akurat projekt mieszkającego w Berlinie Adama Byczkowskiego, znanego jako gitarzysta zespołów Kyst i Coldair. Muzyk rozmiłowany na co dzień w folkowych brzmieniach, tym razem proponuje nam wysmakowane klimaty r’n'b. Niebawem ma ukazać się EP-ka Better Person, na której zapewne nie zabraknie prezentowanego na RAM Cafe 8 "I Wake Up Tired".

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować