Eugeniusz Kowalski przed Jazzanovą!

Radio RAM | Utworzono: 18.11.2013, 23:14 | Zmodyfikowano: 05.12.2013, 02:10
A|A|A

A wszystko to 5 grudnia w klubie ETER na urodzinowej „Muzycznej Strefie Radia RAM”.

Erykah Badu, Maxwell, Robert Glasper Experiment , d’Angelo – to półka, na której można umieścić muzykę debiutantów z Poznania. Mimo że w Polsce wielu artystów gra – lub usiłuje grać – czarne dźwięki, mało kto potrafi zabrzmieć tak dobrze, jak oni. Wokalistą kwartetu jest piekielnie uzdolniony Michał Sobierajski, (swoje wszechstronne umiejętności pokazał w programie „The Voice Of Poland”) on początkowo pisał muzykę i słowa, obecnie muzyka jest dziełem wszystkich członków grupy, którą obok Michała tworzą Fryderyk Szulgit (g, sound effects), Paweł Stachowiak (bs), Andrzej Konieczny (dr, synth, sound effects).

 - Pierwszy raz usłyszałem Eugeniusza Kowalskiego jesienią ubiegłego roku podczas Festiwalu Form Muzycznych i z miejsca się zachwyciłem – mówi szef muzyczny Radia RAM, Piotr Bartyś.

Mieli wtedy nagrany jeden utwór, „Society”, o który od razu poprosiłem i piosenka była jedną z częściej odtwarzanych na naszej antenie w tym roku. Umieściłem też to nagranie na „RAM CAFE 8”, a kiedy zadecydowaliśmy, że gwiazdą urodzinowej „Muzycznej Strefy Radia RAM” będzie Jazzanova, połączenie dźwięków grupy, która jest chodzącą historią nu jazzu z zespołem, który dopiero stawia pierwsze kroki, wydało mi się szalenie pociągające. Grają znakomicie, a Michał potrafi wejść wokalem w takie rejony, że człowiek ma ciarki na plecach. Poza tym, z tego, co wiem, członkowie Eugeniusza Kowalskiego są fanami Jazzanowy i bardzo chcieli zagrać z nimi na jednej scenie.

Eugeniusz Kowalski - Society from TRUSKAVKA on Vimeo.

Co do nazwy grupy Eugeniusz Kowalski istnieją dwie wykładnie – oficjalna i nieoficjalna. Ta pierwsza głosi, że teksty opowiadają o losach przeciętnego człowieka, Eugeniusz Kowalski to taki Józef K. Nieoficjalna – muzycy stwierdzili, że nazwą grupy będzie pierwsze słowo, które wpadnie im w oczy, padło na szyld pewnego zakładu kotlarsko-ślusarskiego.

Zespół obecnie pracuje nad materiałem na swoją debiutancka płytę. Jeszcze w tym tygodniu na antenie Radio RAM ma się pojawić nowe nagranie kwartetu.

 

REKLAMA