Trio Możdżer-Danielsson-Fresco

Wojciech Jakubowski | Utworzono: 04.11.2013, 21:43
A|A|A

Panowie w takim składzie spotkali się po siedmioletniej przerwie. Po tym jak najpierw zauroczyli nas bestsellerowym "The Time", a następnie potwierdzili, że ich współpraca to był strzał w dziesiątkę, podwójnie platynowym longplayem "Between us and the light" z listopada 2006 roku.

Teraz - premiera październik 2013 - do naszych rąk trafia ich trzeci już album - tym razem zatytułowany "Polska". Niemalże połowę utworów skomponował Leszek Możdżer, za resztę odpowiadają pozostali muzycy tworzący trio. Możdżer na tym albumie daje nam się poznać nie tylko jako fenomenalny pianista, ale także zasiada przy czeleście, wibrafonie i syntezatorze. Dodatkowo muzykom towarzyszy Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia.

Muzycznie artyści znów umiejętnie łączą w jedną całość tradycję i klimaty charakterystyczne dla swoich krajów. Orientalne brzmienia, skandynawski chłód, liryzm i pejzaże, słowiańską fantazję i skłonność do improwizacji. Jest jeszcze bardziej, niż na poprzednich albumach, melodyjnie, kompozycje od razu trafiają wprost do serca słuchaczy - jest po prostu zjawiskowo!

Możdżer-Danielsson-Fresco "Polska"

1. Chai Peimot
2. She Said She Was a Painter
3. Weeks/Shavuot
4. Yearning for a Nest
5. Polska
6. Africa
7. KarMa Party
8. Norgon
9. Gsharim
10. Spirit
11. Are You Experienced?

REKLAMA