Mam więc dbam - "jestem tu dzięki Wam"

Anna Fluder | Utworzono: 19.10.2013, 20:43
A|A|A

fot. Anna Skupień

Te słowa to dla nas największy komplement! Nasz ekspert Anna Popielarz - rodzinna położna środowiskowa oraz specjalista do samobadania piersi - uczyła Panie techniki samodzielnego badania i tylko z obawą wspomniała, że dla niektórych kobiet było to pierwsze w życiu badanie w ogóle. A to znaczy, że wciąz w tej kwesti jest wiele do zrobienia i zbadania.

Dr. Barbara Makuch, lekarz radiolog zapraszała do mammobusa i uspokajała, że wczesne wyrycie zmian nowotworowych daje blisko stuprocentowe szanse na wyleczenie, a ponad 90% zmian wyczuwanych w piersiach to tylko niegroźne dla zdrowia torbiele czy tłuszczaki. Ale dla pewności i spokoju trzeba się skonsultować z lekarzem.

Panie Amazonki, dziś zdrowe, pełne energii i uśmiechnięte były najbardziej wiarygodnym przykładem na to, że nawet zmiany nowotworowe nie muszą być wyrokiem na całe życie, a im wcześniej wykryte tym większa szansa na szybki powrót do zdrowia. Maria Goniszewska-Flank z Centrum Diagnostyki Medycznej Medix wyjaśniała, dlaczego wiek ma znaczenie przy badaniach mammograficznych i USG piersi.

A Jolanta Kotowska z Dolnośląskiego Centrum Onkologi zachęcała panie do kobiecych pogaduszek nie tylko o dzieciach, facetach, modzie i nowej fryzurze, ale nade wszystko o zdrowiu i badaniach do których wzajemnie będziemy się mobilizować. Specjalna Strefa Stylu Radia RAM „Mam więc dbam” to wyjątkowa akcja, która nie tylko promuje regularną profilaktykę badania piersi, ale także zachęca do wspólnych spotkań i rozmów na temat pielęgnacji kobiecego zdrowia.

Wszystkim Paniom bardzo dziękujemy za Waszą obecność – zawsze w dobrym tonie, zawsze z Radiem RAM!

 

REKLAMA