Wrocławianin walczy o Złote Lwy

Jan Pelczar | Utworzono: 13.09.2013, 08:44
A|A|A

Do walki o Złote Lwy na festiwalu polskich filmów fabularnych staje wrocławski reżyser Bodo Kox. Film, który do kin trafił w czerwcu miał być także kręcony w stolicy Dolnego Śląska, ale ostatecznie we Wrocławiu powstał jedynie scenariusz.

Na te sterowce patrzy w filmie Wojciech Mecwaldowski, grający autystycznego Tomka, którym opiekuje się brat oraz tytułowa dziewczyna z szafy.

Wojciech Mecwaldowski to aktor wciąż mieszkający we Wrocławiu. Właśnie na Dolnym Śląsku przygotowywał się do trudnej roli.

Czy film Bodo Koxa zyska uznanie jurorów przekonamy się w sobotę wieczorem podczas gali wręczenia Złotych Lwów.

W konkursie głównym znalazły się także m.in. "Papusza" wyprodukowana przez wrocławianina Lambrosa Ziotasa i film zamknięcia tegorocznych Nowych Horyzontów "W imię", który słuchacze Radia RAM zobaczą podczas pokazu przedpremierowego, zorganizowanego z okazji setnej Strefy Kina, w najbliższy czwartek w DCF-ie.

Na tegorocznym festiwalu nie brakuje znakomitych kreacji aktorskich – sparaliżowanego chłopca i mężczyznę znakomicie pokazali w filmie "Chce się żyć" Kamil Tkacz i Dawid Ogrodnik. Andrzej Chyra poruszająco wykreował zakochanego księdza z filmu "W imię".  Jowita Budnik zyskała z kolei aplauz za wcielenie się w Papuszę, romską poetkę, o której opowiada film.

REKLAMA