"Momentum" płytą tygodnia w Radiu RAM

Wojciech Jakubowski | Utworzono: 20.08.2013, 00:28
A|A|A

Jamie Cullum zdradza, że w nowych utworach przygląda się procesowi wkraczania w dorosłość, kiedy jesteśmy w trakcie przekraczania granicy między latami młodzieńczymi a tymi "poważnymi". Wtedy też zaczynamy zupełnie inaczej spoglądać na świat, inaczej doświadczamy pewne zjawiska, wydarzenia, a jednocześnie wciąż jest w nas wiedza, spostrzeżenia i emocje, które zebraliśmy do tej pory. Naszą teraźniejszością zaczynają rządzić ambiwalentne uczucia. O tym właśnie jest nowa płyta.

"Momentum" jest już 8 studyjnym wydawnictwem artysty, który określany jest mianem najpopularniejszego, brytyjskiego muzyka jazzowego wszechczasów. Jego kolejne krążki rozchodziły się w milionowych nakładach. Choć Jamie Cullum uważany jest za jazzmana, to jednak bardzo często lubi przekraczać granice tego gatunku sięgając po elementy popu a nawet rocka.


- Wszystkie utwory powstały z nagranych w prostych warunkach domowych demówek, często przy użyciu iPhone'a, czy prymitywnego keyboarda. Za produkcję "Momentum" odpowiedzialni są Jim Abbiss (Artic Monkeys, Adele) oraz Dan The Automator (Kasabian, DJ Shadow) - informuje wydawca.

Krążek ukazał się w dwóch wersjach - standard i deluxe. Ta druga została wzbogacona o nagrania live zarejestrowane w Abbey Road Studios i płytę DVD z filmem dokumentującym prace nad albumem.

 

Jamie Cullum "Momentum"

1. The Same Things
2. Edge Of Something
3. Everything You Didn't Do (Album Version (English))
4. When I Get Famous
5. Love For $ale [feat. Roots Manuva]
6. Pure Imagination
7. Anyway
8. Sad, Sad World
9. Take Me Out (Of Myself)
10. Save Your Soul
11. Get A Hold Of Yourself
12. You're Not The Only One

REKLAMA