Zapraszamy do RAM Cafe

Radio RAM | Utworzono: 30.07.2013, 16:15
A|A|A

fot. archiwum prw.pl

Na żywo z wrocławskiego Rynku. Tym razem naszymi gośćmi będą ludzie sercem i duchem związani z naszą lokalną sceną muzyczną.

O planach związanych z realizacją nowych projektów porozmawiam z Radkiem Bąkiem z formacji Optimystic. Zespół Optimystic powstał w 2008 roku we Wrocławiu. Jego założycielami są wokalistka Bogna Jurewicz i jego lider oraz kompozytor - Radosław Bąk. To na antenie Radia RAM odbyła się absolutna radiowa premiera zespołu - piosenkę "Listen To Your Heart" można było usłyszeć przez kilkanaście tygodni. Później pojawiały się kolejne single - "Zostań choć raz", "W jednej z chwil", "Optimystic" czy "Dance" - to piosenki doskonale znane słuchaczom naszej  stacji. Zespół, oprócz debiutanckiej płyty wydanej w 2010 roku, ma również na koncie ścieżkę dźwiękową do serialu "Tancerze" (TVP2), kilka czołówek serialowych (Polsat, TV4), Galę Sylwestrową "Imperium Gwiazd" (TVP2), koncert w studiu im. Agnieszki Osieckiej transmitowany w radiowej Trójce oraz 2 teledyski, które można było zobaczyć na antenie telewizji muzycznych. Po krótkiej przerwie zespół rozpoczął pracę nad materiałem na drugi album, który ma się ukazać wiosną przyszłego roku. O najbliższych planach, muzyce, nowych projektach oraz o tym jak powstają piosenki na zamówienie będzie można usłyszeć już w najbliższy piątek - 2 sierpnia gościem Radia RAM będzie lider zespołu Optimystic - Radosław Bąk

Kolejnym gościem naszego wakacyjnego studia będzie promotor młodych muzycznych talentów Damian Gołębiewski -  absolwent Politechniki Wrocławskiej, wydział Informatyki i Zarządzania, kierunek Zarządzanie. Z muzyką związany od dziecka, w latach szkolnych grał szeroko pojętego rocka i jego dużo cięższe odmiany. Jako manager zadebiutował w listopadzie 2005 roku na INDEPENDENT 2005, doprowadzając do premierowego koncertu grupy "Free on Stage" dla niespełna 10 tys. publiczności. W sierpniu 2006, nawiązał współpracę z zespołem Natural Dread Killaz, z którym współpracował przez kolejne trzy lata. W tym okresie wprowadził kolektyw NDK do ścisłej czołówki polskiego Reggae - Dancehall. Obecnie buduje własną agencję / stajnię artystyczną, której celem jest poszukiwanie talentów i promocja młodych artystów. Współpracując przy tym z takimi ludźmi jak wieloletni organizator przeglądów zespołów muzycznych - Dariusz Raczycki, poszukuje nowych muzycznych talentów. W swojej pracy podjął walkę z asymilacją młodzieży w wirtualnym świecie, wspierając aktywność artystyczną budującą społeczne relacje. Ten młody człowiek ma bardzo ambitne plany na przyszłość. Planuje utworzenie wytwórni fonograficznej, której celem będzie umożliwienie utalentowanej młodzieży zaistnienia na rynku muzycznym.

Zapraszamy w piątek 2 sierpnia przed radioodbiorniki a przede wszystkim do Rynku, gdzie spojrzymy sobie głęboko w oczy i w komfortowych warunkach, na naszych żółtych leżakach porozmawiamy nie tylko o muzyce.

 

REKLAMA