Mayer Hawthorne bohaterem tygodnia

Wojciech Jakubowski | Utworzono: 23.07.2013, 22:36
A|A|A

To już trzecie wydawnictwo - nie licząc kilku kolaboracji - amerykańskiego piosenkarza, producenta, twórcy tekstów, aranżera, DJ-a, rapera i multiinstrumentalisty, którego dokonania są doskonale znane słuchaczom Radia RAM.

Wydawnictwo "Where Does This Door Go" ukazało się 16 lipca.

Mayer określa ten album jako "podróż w nieznane". Przy płycie artysta współpracował m.in. z Pharrellem Williamsem, Gregiem Wellsem, Jackiem Splashem, Johnem Hillem oraz Oakiem (z Oak & Pop).

- Grając na różnych instrumentach i produkując przez większość swojego życia, urodzony w Ann Arbor (Michigan) artysta, praktykujący swoje umiejętności jako klubowy DJ rozwijał swoją unikatową muzykę. W ciągu ostatnich pięciu lat, po wydaniu dwóch albumów, Mayer dojrzał jako piosenkarz i kompozytor zjednując sobie fanów na całym świecie za swoje wyjątkowe soulowe brzmienie. Album nagrany w Los Angeles, Miami i Nowym Jorku określany jest przez niektórych jako połączenie "Steely Dan spotyka Beastie Boys". Sugeruje to poważne kompozycje z rozrywkowym podejściem - rekomenduje wydawca albumu.

- Zasadą, którą się kierowałam nagrywając ten album była dobra zabawa - tłumaczy Hawthorne.

- Jeżeli chodzi o teksty piosenek, odchodzi od tonu złamanego serca z jakim spotkaliśmy się przy dwóch pierwszych jego albumach. Tym razem jest to bardziej opowiadanie historii i swojego doświadczenia życiowego - uzupełnia wydawca.

Ostatni album Mayera Hawthorne'a błyskawicznie został uznany za klasyczny, "Motown-owski" soulowy dźwięk. Zadebiutował na pierwszym miejscu iTunes R&B/Soul i siódmym miejscu listy najczęściej pobieranych albumów na iTunes.

Pierwszy singiel "Her Favorite Song" z gościnnym udziałem Jessie Ware od tygodni można usłyszeć na antenie Radia RAM.

Mayer Hawthorne "Where Does This Door Go"

1. Problematization    
2. Back Seat Lover    
3. The Innocent    
4. Allie Jones    
5. The Only One    
6. Wine Glass Woman    
7. Her Favorite Song    
8. Crime    
9. Reach Out Richard    
10. Corsican RosE    
11. Where Does This Door Go    
12. Robot Love    
13. The Stars Are Ours    
14. All Better

REKLAMA