WE MGLE I GOSLING W STREFIE KINA

Jan Pelczar | Utworzono: 22.05.2013, 15:04
A|A|A

fot. www.againstgravity.pl/

Premierą tygodnia wybraliśmy We mgle Siergieja Łoźnicy. Rozdamy bilety na najnowszą fabułę twórcy, który zasłynął z wybitnych dokumentów, a poprzednim filmem Szczęście ty moje poruszył publiczność. Będzie recenzja We mgle, a także wspomnienie Aleksieja Bałabanowa, zmarłego przed kilkoma dniami rosyjskiego reżysera.

Film Łoźnicy wprowadza do kin Against Gravity, organizator zakończonego w niedzielę Planete + Doc Film Festivalu. We Wrocławiu objawieniem tegorocznej odsłony był klub festiwalowy Niskie Łąki, ale nie zabrakło też znakomitych premier w DCF-ie. Jurorzy dokonali słusznego w opinii Strefy Kina wyboru i nagrodzili Grand Prix Dolnego Śląska wybitny dokument Scena zbrodni. Jego recenzję możecie przeczytać na stronie. A w Strefie Kina rozmowa z twórcami Nie zapomnij mnie, czyli filmu, który wygrał w Warszawie.

Scena zbrodni ***** (RECENZJA)

W Strefie Kina także recenzja filmu Dwa oblicza i refleksja nad ekranowym geniuszem i wizerunkiem Ryana Goslinga oraz kilka słów o reżyserze Dereku Cianfrance.

DRUGIE OBLICZE **** (RECENZJA)

Zaprosimy także na thriller Po drugiej stronie snu oraz najnowszy film Francois Ozona U niej w domu. Dla dzieci będzie Tajemnica zielonego królestwa, dla miłośników motoryzacji Szybcy i wściekli 6, a dla wszystkich fanów: zaproszenie na pokazy przedpremierowe kinowego Star Treka.

REKLAMA