Imagine, Afrykamera, Off Plus Camera

Jan Pelczar | Utworzono: 10.04.2013, 16:05
A|A|A

Posłuchamy twórców filmu oraz zaprezentujemy recenzję, która jest już do przeczytania na stronie Radia RAM.

Do 14 kwietnia potrwa we Wrocławiu Afrykamera – to już ósma edycja festiwalu filmów afrykańskich. Pokazy organizowane są jednocześnie w Warszawie i Dolnośląskim Centrum Filmowym. O ile stolica kraju nastawia się głównie na zabawę w afrykańskich rytmach, to stolica Dolnego Śląska proponuje również debaty nad afrykańską gospodarką i sytuacją społeczną.

Co nie oznacza, że zabraknie warsztatów chociażby z afrykańskiego tańca. O motywie spajającym całą Afrykamerę opowiada organizatorka Justyna Wrońska. Posłuchaj:Z kolei w Krakowie w piątek rozpoczyna się szósta Off Plus Camera. W konkursie polskich filmów fabularnych wystartuje tam Dziewczyna z szafy wrocławskiego reżysera Bodo Koxa, nagrodzonego już przez dziennikarzy na festiwalu debiutów Młodzi i film w Koszalinie oraz przez jury nagrody WARTO.  

Film trafi do polskich kin w czerwcu, a już teraz na jego seans festiwalowy oraz na kinową wycieczkę do Krakowa zaprasza rzecznik prasowy Off Plus Camery Michał Oleszczyk. Posłuchaj:We Wrocławiu trwa z kolei wiosenny cykl AFD Moviewro. W czwartek 11 kwietnia film Wszyscy święci i debata z seniorami oraz o seniorach.

W Strefie Kina na pokaz zaproszą Lech Moliński z fundacji Visionica i dr Walentyna Wnuk, Doradca Prezydenta Miasta Wrocławia ds. Seniorów. Będą gośćmi programu o 16.15. Przy okazji porozmawiamy również o filmie Kwartet, debiucie reżyserskim Dustina Hoffmana.

Ponadto w Strefie Kina m.in. oczekiwanie na niezwykłe efekty 3D w filmie G.I. Joe: Odwet oraz Samotny port - miłość.

Strefa Kina w każdy czwartek między 14.00 a 17.00 na 89.8 FM.

REKLAMA