DJANGO i 5 rozbitych kamer

Jan Pelczar | Utworzono: 16.01.2013, 16:26
A|A|A

fot. archiwum radioram.pl

Jak Quentin Tarantino odpiera ataki przeciwników jego najnowszego filmu i dlaczego zasłużył on na jeszcze więcej oscarowych nominacji? Odpowiemy na wszystkie pytania, a na koniec programu recenzja „Django”, którą możecie już przeczytać na naszej stronie. Powiemy też jak się ma do „Django” specjalny pokaz „Przeminęło z wiatrem” w Kinie Nowe Horyzonty.

Opowiemy o poruszającym i dowcipnym filmie „Sesje” z niezwykłymi rolami Johna Hawkesa i Helen Hunt. Damy upust ekscytacji wchodzącą na ekrany animacją „Ralph Demolka” i przedrzemy się przez kolejne seansy zeszłorocznego zwycięzcy Berlinale – filmu „Cezar musi umrzeć”.

Zaprosimy także na specjalny pokaz „5 rozbitych kamer” – filmu, który wygrał wrocławski Planete + Doc Film Festival, a teraz jest nominowany do Oscara. Gośćmi Strefy Kina o 16.15 będą organizator Lech Moliński, i dr Nafez Brek, Palestyńczyk, który od wielu lat mieszka w Polsce i pracuje we wrocławskim szpitalu wojskowym.
„5 rozbitych kamer” i dyskusja po pokazie w Kinie Nowe Horyzonty 21 stycznia.

Nie zabraknie także podsumowania Złotych Globów, a zatem będzie słowo o serialach „Girls” i „Homeland” oraz filmie „Game Change”.

Strefa Kina w każdy czwartek od 14.00 do 17.00 na 89.8 FM.

REKLAMA