Wiedźma wojny premierą tygodnia

Jan Pelczar | Utworzono: 19.09.2012, 14:09 | Zmodyfikowano: 19.09.2012, 14:09
A|A|A

Zaprosimy na specjalny pokaz przedpremierowy filmu, który właśnie ogłoszono kanadyjskim kandydatem do Oscara. Wcześniej były nagrody na festiwalach w Berlinie i Nowym Jorku dla wybitnej opowieści Kima Nguyena o nastolatce wcielonej przemocą do partyzanckiej armii w jednym z afrykańskich państw. W programie nie zabraknie recenzji.

A propos Kanady – gościem będzie Marek Michalik z Hagi Film, koordynator programowy DCF, który wrócił właśnie z festiwalu filmowego w Toronto i opowie o kinowych hitach nadchodzących miesięcy. To po 17.00 Wcześniej będziemy wspominać wrocławskie sukcesy z ostatniego festiwalu w Koszalinie – na Młodzi i Film triumfowali m.in. Aleksandra Hamkało i Bodo Kox. Z kolejnymi gośćmi zaprosimy do Świdnicy na trwający przez cały nadchodzący weekend festiwal Okiem Młodych.

W Strefie Kina także twórcy filmu i muzycy Paktofoniki opowiedzą o Jesteś Bogiem, a w recenzji, którą możecie już przeczytać tutaj zestawimy film z inną premierą - W drodze Waltera Sallesa. Zrecenzujemy także Kochanka królowej, zaprosimy na ParaNormana, Straż sąsiedzką i Zakochaną bez pamięci, bo premier w najbliższy piątek we wrocławskich kinach nie brakuje.

REKLAMA