Raj: Miłość, Ted i Misiaczek w Strefie Kina

Jan Pelczar | Utworzono: 05.09.2012, 13:59 | Zmodyfikowano: 05.09.2012, 13:59
A|A|A

We wrześniu o nowościach filmowych opowiadać będziemy co tydzień między 14.00 a 18.00. A dziennikarze filmowi
we Wrocławiu nie cierpią ostatnio na brak zajęć.

Nakręcone w stolicy Dolnego Śląska 80 milionów zostało wybrane polskim kandydatem do Oscara. W programie próba odpowiedzi na pytania: czy ma szansę, czy słusznie i czy może wypromować Wrocław. Znamy już przecież pierwszych konkurentów, m.in. Miłość Michaela Haneke. Będzie także wywiad z reżyserem Waldemarem Krzystkiem.

Od ostatniego dnia sierpnia w centrum Wrocławia działa nowe kino. O pierwszym tygodniu Heliosa Nowe Horyzonty i planach na kolejne porozmawiamy z Joanną Żak, odpowiedzialną za program nowego kina. 

Zaprosimy także na premierę tygodnia: Raj: Miłość Ulricha Seidla. Pokaz przedpremierowy w czwartek o 20.00, właśnie w Heliosie Nowe Horyzonty. Dyskusję po filmie poprowadzi autor Strefy Kina Jan Pelczar, a gośćmi będą psycholog Joanna Dziubińska oraz filozof prof.dr hab. Leszek Koczanowicz. W Strefie Kina recenzja Raju: Miłości i pierwsze relacje z Wenecji po premierze drugiej części trylogii Ulricha Seidla.

Nie zabraknie również podsumowania wakacji w kinie, czyli m.in. mowy w obronie Woody'ego Allena
pod postacią recenzji Zakochanych w Rzymie.

Zaprosimy także do zabawy wszystkich fanów serialu Family Guy, w związku z premierą pierwszej fabuły Setha MacFarlane'a, zatytułowanej Ted. Na zakończenie Strefy Kina recenzja komedii z Markiem Wahlbergiem i misiem.

Innym z bohaterów programu będzie Misiaczek - małomówny, tytułowy bohater filmu, który zwyciężył na ostatniej Off Plus Camerze, dostał też nagrodę w Sundance. Wycieczka z duńskim kulturystą do Tajlandii czeka w kinach od piątku.

REKLAMA