RAM Café w piątek (Zdjęcia)

Radio RAM | Utworzono: 03.08.2012, 19:22 | Zmodyfikowano: 06.08.2012, 09:37
A|A|A

Fot. Joanna Mazurek

W związku z 50. rocznicą śmierci tej wyjątkowej aktorki i najbardziej znanej blondynki na świecie wiele miejsca w dzisiejszym RAM Café poświęciliśmy właśnie jej! Jako gościa programu Monika Jaworska zaprosiła zagorzałą fankę MM Ewę Gąsiorowską, która przybyła w towarzystwie swoich 4 wspierających koleżanek!

Pani Ewa ma absolutnego fioła na punkcie Marylin, całe mieszkanie w MM :) Rozmawiało się znakomicie - bo tylko fan zrozumie fana. Jak mówi Monika (prywatnie wielka fanka Elvisa Presley’a): - W obu tych przypadkach, czyli i MM i Elvisa znajdziemy pewne wspólne cechy, koleje losu, emocje im towarzyszące. W tym miejscu chcę złożyć pokłon i szacunek dla ludzi, którzy kochają swoich idoli tak bardzo, że nie pozwalają, by umarła pamięć o nich, o tych
wspaniałych ludziach, którzy stają się przyjaciółmi, inspiracjami, zachwycają i są jedyni w swoim rodzaju i wciąż żyją w naszych sercach!

Za to jacy byli i że dali nam siebie całych, płacąc najwyższą cenę. Kiedy, jeśli nie teraz czas na szczerą egzaltację?
Wiele ciekawostek umieszczonych w albumie „Marilyn. Ujęcia z bliska” opowiedziała nam Małgorzata Wróblewska, redaktor wrocławskiego wydawnictwa Bukowy Las. Jak np. tę smutną o tym, że podobno MM zaplanowała swój ponowny ślub z byłym mężem - Joe DiMaggio, miał mieć miejsce 8 sierpnia 1962. Jednak trzy dni wcześniej Marilyn zmarła, a tego dnia odbył się jej pogrzeb…

Zastanawialiśmy się nad fenomenem legendarnej Marylin słuchając też jej piosenek, począwszy od „I wanna be loved by you”, przez „Diamond's are a girl's best friend”, „One silver dolar” po „Bye bye baby”. Pojawiły się nawet stylizacje na MM!

Na podstawie zbiorów Ewy Gąsiorowskiej Centrum Kultury Zamek organizuje wystawę zdjęć i plakatów MM oraz innych skarbów fana. Wernisaż w niedzielę 5 sierpnia o godz. 17.00.

O tym, jak się ubierać w czasie wakacji w mieście opowiadały w RAM café stylistka Agnieszka Katyńska oraz niepokorny duch, kolorowy ptak – Ada Styrcz, wokalistka Sinusoidal. Na chwilę na RAMowe krówki wpadli Ala Janosz z mężem Bartkiem Niebieleckim i ich pieskiem Molly i pognali zaraz na zajęcia tresury Niespodzianką były odwiedziny Asi Kwaśnik i Marceliny – która będzie głównym gościem w poniedziałek. Dziewczyny namawiają do głosowania na ich piosenki w konkursie „7 życzeń na RAM cafe 7”.

Tymczasem dziękując za inspirujące spotkania wszystkim, którzy odwiedzili w piątek nasze studio, życzę wspaniałych wakacji z Radiem RAM przy Oławskiej 1 i zaczynam urlop!

Kolejne spotkanie Ram Cafe już w poniedziałek!

Pozdrawiam, Monika Jaworska.

REKLAMA