Strefa kina Radia RAM

Jan Pelczar | Utworzono: 21.06.2012, 08:48 | Zmodyfikowano: 21.06.2012, 08:48
A|A|A
Recenzję możecie już przeczytać tutaj. A w programie do wygrania bilety do kina Helios. 

Zaprosimy również do Dolnośląskiego Centrum Filmowego na maraton z Michaelem Glawoggerem – szczegóły tutaj. Przypomnimy co reżyser mówił na wrocławskim Planete + Doc Film Festival i zrecenzujemy jego najnowsze dzieło – „Chwała dziwkom”, obecne od piątku w regularnej dystrybucji. Polecamy także Przegląd Filmów o Tematyce Uchodźczej Refugee Review – szczegóły tutaj

Dowiecie się także kogo zachwycił, a kogo zniechęcił David Cronenberg pokazanym w Cannes „Cosmopolis”, które w piątek trafia do polskich kin. Po 18.00 w Strefie Kina  Ewa Szabłowska i Magdalena Sztorc opowiedzą o programie tegorocznego festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty. Pełny program organizatorzy lipcowego święta kina ogłoszą we Wrocławiu w najbliższy poniedziałek, pierwsze tajemnice zdradzimy w programie. 

Poznaliśmy już jurorów tegorocznego festiwalu. W konkursie głównym filmy, walczące o Grand Prix w wysokości 20. 000 euro, oceniać będą wrocławski reżyser Przemysław Wojcieszek i bezkompromisowi twórcy: Urszula Antoniak, Naomi Kawase, Amat Escalante, Lav Diaz. Kolejne nagrody w tym konkursie przyzna festiwalowa publiczność i Jury FIPRESCI w składzie: Alison Frank (Wielka Brytania), Müge Turan (Turcja) i Ola Salwa (Polska). W Międzynarodowym Konkursie Filmy o Sztuce, nagrodę w wysokości 20.000 euro przyznają m.in reżyserzy i artyści wizualni James Benning  i Zbigniew Libera, a także aktorka i reżyserka Susanne Sachsse.
W konkursie Polskie Filmy Krótkometrażowe nagrody w trzech kategoriach: animacji, fabuły i dokumentu po raz pierwszy przyzna międzynarodowe jury. Do jury zaproszone zostały osoby, które z racji na swoją pozycję w branży, mogą być bardzo pomocne w promocji polskich filmów. Są to Florian Weghorn (współdyrektor sekcji Generation na Berlinale), Ed Lawrenson (dziennikarz z Wielkiej Brytanii) i Anna MacDonald (dyrektor London Film Academy).

W Konkursie Europejskich Filmów Krótkometrażowych w jury zasiądą wrocławski reżyser Jakub Czekaj, kompozytor Antoni Komasa-Łazarkiewicz i Urszula Skassa z Canal+.

REKLAMA