Moda na ekologię to sposób na życie

Radio RAM | Utworzono: 27.04.2012, 13:45 | Zmodyfikowano: 08.05.2012, 09:51
A|A|A

Jesteśmy coraz bardziej świadomi tego, że wszystko co robimy ma znaczenie i wpływa na środowisko naturalne to lokalne i to globalne. Czy dziś życie w zgodzie z naturą jest jeszcze możliwe? Jak żyć eko w wielkim mieście, jak myśleć o ochronie środowiska będąc w ciągłym biegu i wreszcie jakie  korzyści finansowe płyną z życia w zgodzie z naturą?

Te i wiele innych pytań zadaliśmy naszym ekspertom i gościom w Strefie Stylu Radia RAM.

Jacek Wodzisławski z  Fundacji RECAL poruszył jeden z największych problemów człowieka w mieście – problem odpadów. Wyjaśnił, dlaczego warto je segregować i podpowiedział, jak zrobić to prawidłowo.

Nasz kolejny ekspert – dr Ryszard Szpadt  z Politechniki Wrocławskiej opowiedział, jak można wykorzystać odpady w naszym codziennym życiu oraz zamienić je w prąd i energię elektryczną.

O  przydomowym kompostowaniu odpadów w praktyce rozmawialiśmy z Krzysztofem Smolnickim - Prezes fundacji Ekorozwoju FER.

Bądź Eko – bądź modny
Ekologiczna Strefa Stylu RAM


 
Radio RAM – w dobrym tonie

Świat się zmienia śmiecenie odpada!
Kampania „Nowe prawo odpadowe – nowy styl życia Dolnoślązaków. Regionalna kampania informacyjno-edukacyjna. Etap I” finansowana jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

REKLAMA