Cenne skarby!

Krzysztof Janoś | Utworzono: 03.04.2012, 09:51 | Zmodyfikowano: 06.04.2012, 10:45
A|A|A

Fantazja ludzka, zatem i kolekcjonerów, nie zna granic, o czym świadczy różnorodność istniejących tematów kolekcjonerskich. Kolekcjom poświęca się czas, uwagę i pieniądze. Niekiedy naprawdę bardzo poważne pieniądze, za wydawałoby się niepoważne rzeczy. 

Przedstawiciele angielskiego domu aukcyjnego spodziewali się ponoć znacznie więcej ale na szczęście dla kupującego skończyło się na 19 tys. funtów. Tyle ekscentryczny kanadyjski dentysta  zapłacił za zepsuty ząb Lennona. Były członek The Beatles wręczył go podobno swojej gospodyni. Żeby było jeszcze dziwaczniej ząb jest w złej kondycji i nie można było przeprowadzić badania DNA... Zatem w ogóle nie wiadomo czy ów wstrętny kieł należał do Lennona. Jakoś nikomu to jednak nie przeszkadza. 

Nie przeszkadzają też szokujące przedmioty pojawiające się na podobnych aukcjach. Narzędzia medyczne, które rzekomo wykorzystywano w trakcie sekcji zwłok Elvisa Presleya, trafiły pod młotek w 2010 roku. Ostatecznie zostały wycofane, bo pracownik kostnicy ogłosił, że sprzęt został wysterylizowany i ponownie wykorzystywany podczas innych autopsji co w oczywisty sposób sprawiło że nie jest już tak cenny.
 
Zaślepienie fanów może też być znakomitym tłem do całkiem udanych żartów Joe Wilsonowi komik wystawił na aukcji internetowej słoik zawierający… oddechy Angeliny Jolie i Brada Pitta. Ktoś zapłacił za nie 529, 99 dolarów.

REKLAMA