Strefa Kina: ELENA

Jan Pelczar | Utworzono: 22.03.2012, 12:10 | Zmodyfikowano: 23.03.2012, 14:25
A|A|A

fot. DCF

Jutro autor programu poprowadzi dyskusję po wrocławskiej uroczystej premierze nagrodzonego w Cannes filmu Andrieja Zwiagincewa. A gośćmi rozmowy w Dolnośląskim Centrum Filmowym będą autor reportaży z Rosji Jędrzej Morawiecki oraz krytyk filmowy Piotr Czerkawski.

LINK

Dziś po 18.00 o Elenie i innych premierach opowie organizatorka cyklu Podglądania Filmowe – Helena Mieszkowska. Po 19.00 gościć będziemy Romana Gutka i Marcina Pieńkowskiego, poznamy kolejne szczegóły T-Mobile Nowych Horyzontów – festiwalu, który potrwa od 19 do 29 lipca, już po raz siódmy we Wrocławiu. Jutra rozpoczyna się sprzedaż karnetów.

W Strefie Kina będzie też okazja do świętowania – Orła dla Kingi Preis za rolę w filmie W ciemności i nagrody Perspektywa im. Janusza Morgensterna dla Adriana Panka za reżyserię Daas. Posłuchamy co mieli do powiedzenia nagrodzeni.

Nie zabraknie recenzji Hansa Klossa i reportażu o grze filmowej z Wrocławia, która ma trafić na duży ekran. Ponadto wyczerpująco o pozostałych premierach filmowych, z Igrzyskami śmierci na czele. Muzycznie wiele dobrego ze ścieżki dźwiękowej Wszystkich odlotów Cheyenne'a.

REKLAMA