Śledzik to nasz ostatni?

Krzysztof Janoś | Utworzono: 21.02.2012, 10:30 | Zmodyfikowano: 20.08.2012, 16:12
A|A|A

Fot. Wikipedia

Według badań przeprowadzonych przez Instytut Socjologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, ścisłego postu w Środę Popielcową i Wielki Piątek przestrzega się w 82 proc. polskich rodzin. Nawet jeżeli nasze deklaracje rozmijają się tu nieco z rzeczywistością to należy założyć, że wtorek przed środą popielcową jest dla nas co najmniej wtorkiem niezwyczajnym.

Jeśli więc w miniony weekend nie poszaleliście zbytnio bądź też wcale, dziś przynajmniej może mieć będziecie ochotę na wystawną kolację albo stół przystawek z bohatera wieczoru – śledzika. Jako że to środek tygodnia, nie radzimy oczywiście brać sobie do serca co dobry wujek na imieninach u cioci powtarza jak mantrę : „śledzik lubi pływać”... Może i rzeczywiście wspomniana rybka pływać lubi i to nie tylko w morzach i oceanach, ale jutro do pracy rodacy.

Dziś w programie mieć będziemy kilka propozycji na godne uczczenia „śledzikowe”, nie zabraknie też interesujących przepisów i informacji na temat tego, jak do podobnych tradycji podchodzimy.

REKLAMA