Pokażemy Wam języki!

Radio RAM | Utworzono: 13.02.2012, 11:25 | Zmodyfikowano: 20.08.2012, 16:14
A|A|A

Szkoły językowe przeżywają w ostatnich czasach prawdziwy boom! Uczą się wszyscy – dzieci i dorośli. I nie ma się co temu dziwić. Uczymy się z różnych powodów. Niektórzy, aby podnieść kwalifikacje zawodowe, inni chcą swobodnie porozumiewać się na zagranicznych wakacjach, jeszcze inni uczą się dla własnej przyjemności i satysfakcji. Nauka języków obcych ma bowiem to do siebie, że przy wkładzie stosunkowo niewielkiej ilości pracy daje w krótkim czasie świetne efekty. Musimy być jednak systematyczni i zmotywowani. Ważny jest również dobór odpowiedniej metody nauki, tak, by była ona maksymalnie efektywna. Jak to zrobić? Chętnie Wam pomożemy!

W językowej Strefie Stylu Radia RAM „Pokażemy Wam Języki” rozmawialiśmy z ekspertami, którzy o nauce języków wiedzą niemal wszystko.

Na początek gościliśmy Peggy Lach – lektorkę Instytutu Austriackiego, którego celem jest prowadzenie kursów języka niemieckiego, wspieranie i propagowanie nauczania języka niemieckiego za granicą, jak i w kraju.

Porozmawialiśmy z ekspertem z British Centre
- certyfikowanego partnera ośrodka egzaminacyjnego British Council. British Centre języków uczy już od 18 lat, natomiast 4 lata temu szkoła uzyskała akredytację Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty.

To, jak ważna jest nauka języka obcego już od najmłodszych lat wyjaśniała nam Magdalena Frasyniuk z International Playschool - pierwszego w Polsce międzynarodowego przedszkola anglojęzycznego, stworzonego w programie partnerskim ze Szkołą Języków Obcych Berlitz.

O nauce bodaj najtrudniejszego języka na świecie opowiadała lektorka ze szkoły języka chińskiegoo NIHAO, Wei Xin oraz właściciel szkoły Cezary Chmielewski. Szkoła NIHAO to prawdopodobnie jedyna w Polsce szkole, w  której nauczyciele, rodowici Chińczycy, mówią płynnie po polsku.   

Mówiliśmy również o Helen Doron Early English - międzynarodowej sieci szkół językowych, obecnej w ponad 30 krajach świata. Ekspertem była Agnieszka Godlewska-Wawrzyniak - dyrektor Centrum Helen Doron przy Al. Przyjaźni 66 we Wrocławiu. 

REKLAMA