Project Management Excellence Forum Wrocław 2012

Radio RAM | Utworzono: 07.02.2012, 11:35 | Zmodyfikowano: 07.02.2012, 11:35
A|A|A

Organizatorem jest Wydział Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej.

Dlaczego PM Forum?

Fakty
Coraz częściej organizacje zmieniają system zarządzania z procesowego na projektowy. Popularność zarządzania projektami, jako dziedziny pozwalającej dużo skuteczniej realizować przedsięwzięcia, wzrasta. Pojęcie projekt jest obecne w organizacjach reprezentujących wiele branż: IT, budownictwo, marketing, finanse, przemysł wytwórczy, kultura a nawet usługi drobne.  Zapanowanie nad całym cyklem życia projektu jest nie lada wyzwaniem – niezbędna jest dobra organizacja, świetny plan, ale najcenniejsze jest doświadczenie zespołu projektowego Dzielenie się wiedzą  oraz wymiana doświadczeń z zakresu zarządzania projektami między firmami z różnych obszarów rynku, może wnieść wiele nowych rozwiązań do następnych projektów, niezależnie od branży.

Jakie są cele i dla kogo jest PM Forum?

Cele:
PM Forum Wrocław jest platformą:
wymiany doświadczeń i dobrych praktyk z obszaru zarządzania projektami zgłębiania teorii i implementowania metodologii w praktyce transferu wiedzy między sferą akademicką (metodologie) a biznesową (wdrożenie metodologii) rozwijanie kultury projektowej w organizacjach zintegrowanie środowiska profesjonalnych Project Manager’ów budowanie wizerunku Dolnego Śląska jako regionu przodującego w dziedzinie zarządzania projektami.

Grupa docelowa:
managerowie zawodowo związani z zarządzaniem projektami chcący poznać najnowsze trendy i najlepsze praktyki projektowe firmy i instytucje zainteresowane rozwojem lub wdrożeniem zarządzania projektami w swoich organizacjach certyfikowani Project Manager’owie poszukujący nowych rozwiązań i możliwości wymiany doświadczeń osoby naukowo związane z obszarem zarządzania projektami Osoby zainteresowane certyfikacją m.in. PMP, PgMP, IPMA, PRINCE2 oraz SCRUM

„Symfonia dobrych praktyk”
to hasło przewodnie pierwszej edycji Project Management Excellence Forum Wrocław 2012.

Konferencja odbędzie się 9 lutego 2012 w Centrum Konferencyjnym Politechniki Wrocławskiej.

Swoimi doświadczeniami w dziedzinie zarządzania projektami podzielą się przedstawiciele znanych na całym świecie marek oraz firm, które swoją przewagę konkurencyjną zbudowały na skutecznym zarządzaniu projektami.

Dlaczego Project Management?
Coraz częściej firmy zmieniają sposób zarządzania z procesowego na projektowy. Właściwe zarządzanie projektami w firmie to przede wszystkim korzyści finansowe, ale także oszczędność czasu.

Dlaczego Wrocław?
Konferencja jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie rynku na profesjonalnych kierowników projektów. We Wrocławiu wiele międzynarodowych firm, które swoją strategię opierają na zarządzaniu projektami, ma swoje siedziby. Project Manager – Kierownik Projektu to coraz bardziej pożądany i ceniony zawód w Polsce. Skuteczne zarządzanie projektami wymaga konkretnych kompetencji i szerokiej wiedzy z różnych dziedzin. Dowiedziono, że prowadzenie projektów przez profesjonalnych Project Managerów wyraźnie zwiększa szansę sukcesu przedsięwzięcia. W rezultacie coraz więcej firm decyduje się na dokonanie zmian organizacyjnych, wspierających zarządzanie projektami, a co za tym idzie, zwiększających rolę Project Managera w organizacji.

Konferencja składać się będzie z 4 bloków programowych, co zapewni uczestnikom zarówno możliwość wysłuchania praktyków, jak i wzięcia udziału w dyskusjach lub warsztatach:
- wykłady – eksperci z największym firm i instytucji publicznych opowiedzą o różnych aspektach zarządzania projektami
- studium przypadków – to m.in organizacja Euro 2012 we Wrocławiu jako jednego z największych przedsięwzięć Wrocławia ostatniej dekady
- panele dyskusyjne – to możliwość wymiany poglądów ze specjalistami z różnych obszarów rynku
- warsztaty -  to m.in. gry strategiczne symulujące zarządzanie projektami – jedna z nich została wyróżniona tytułem najlepszego szkolenia tego typu na świecie, przez Project Management Institute - największą światową organizację zrzeszającą Kierowników Projektów.

Dlaczego „Symfonia dobrych praktyk”?
Dobry Project Manager jest jak dyrygent kierujący orkiestrą: nadaje rytm, czuwa nad całością, zapewnia najlepsze możliwe wykonanie utworu, jednocześnie korzystając z doświadczenia i umiejętności członków zespołu.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, konieczna jest rejestracja na stronie internetowej konferencji : www.pmexcellence.pl

Jednodniowy program konferencji zakończy konkurs wiedzy o zarządzaniu projektami. Test sprawdzi wiedzę z różnych metodologii. Uczestnicy będą walczyć o tytuł „Excellent Project Manager”, dla najlepszych przewidziane są nagrody w postaci IPad’ów.

Wręczenie nagród odbędzie się podczas wieczornego bankietu, który podsumuje całodniowy program i pozwoli uczestnikom na poszerzenie swojej sieci kontaktów w mniej oficjalnej atmosferze.

Gwiazdy:

1. Gra strategiczna „Massawa” firma Octigo – Najlepsze szkolenie na świecie wg PMI w 2007

2. Wim Vlak - Global Systems Integration Offshore Leader - firma ATOS

3. Martin Talbon - Executive Project Manager – firma IBM

4. Dominik Kaznowski firma Czart - Zarządzanie projektami w marketingu: rebranding – gościem w dyskusji będzie Red. Naczelny BRIEF  - Grzegorz Kiszluk

5. Konkurs wiedzy o zarządzaniu projektami o tytuł „Excellent PM” - nagroda – IPad

6. Bankiet – impreza integracyjna po konferencji, połączona z ogłoszeniem wyników konkursu i rozdaniem nagród

REKLAMA