Strefa Stylu RAM - Randkowe klikanie

Krzysztof Janoś | Utworzono: 31.01.2012, 09:49 | Zmodyfikowano: 02.02.2012, 11:20
A|A|A

Fot. archiwum radioram.pl

W istocie rzeczywiście coś być może na rzeczy. Bo czyż w naszym życiu towarzyskim nie jest trochę tak , że z drobnymi wyjątkami przez lata całe, to są ci sami ludzie z tego samego środowiska, a tak za jednym kliknięciem możemy poznać kogoś kogo w inny sposób nie mielibyśmy szansy nawet spotkać.   

Jak  wynika z badań serwisy randkowe odwiedzają przede wszystkim osoby młode. Internauci w wieku od 15 do 24. Częściej korzystają z nich mężczyźni. Jedne analizy pokazują że popularność randkowania w sieci spada by za chwile znaleźć badania pokazujące coś zupełnie innego. Tyle statystyki.

Chcemy sobie jednak zadać ważne pytanie czy to możliwe by prawdziwą  miłość „wyklikać". Z całą pewnością jest to możliwe , rzecz to przecie wielce indywidualna. Jak powszechnie wiadomo praktycznie nie ma okoliczności , które zakochanie by uniemożliwiało...Dlatego jak się wydaje lepiej przyjrzeć się zagrożeniom takiego internetowego randkowania.   

Monica Whitty i Adrian Carr w książce  "Wszystko o romansie w sieci. Psychologia związków internetowych" zaprezentowali ich pozytywne i negatywne aspekty. Okazuje się, że podobnie jak w realu zdarzają się ludzie, którzy przedstawiają się jako lepsi niż są, oszukują, molestują, naciągają, konfabulują. Różnica jest nie tyle jakościowa, co ilościowa. W sieci wszystko dzieje się szybciej, mamy większy wybór, jesteśmy bardziej swobodni. Ale wszystko weryfikuje spotkanie "na żywo".

REKLAMA