POLEJ NO WOSKIEM!!!

Krzysztof Janoś | Utworzono: 29.11.2011, 10:06 | Zmodyfikowano: 05.12.2011, 09:36
A|A|A

fot. Wikipedia

Ale z całą pewnością możemy sobie jeszcze pozwolić na mniej imprezowe spotkania w ściślejszym gronie by tradycji dotrzymać i wosku nieco polać. Co ciekawe, ale też i zrozumiałe ze względu na upływający czas, kiedyś wróżby andrzejkowe dotyczyły tylko i wyłącznie spraw materialnych niezamężnych kobiet.

Wszystko co tego wieczoru się działo, podpowiadało owym paniom, jak to będzie w przyszłości między chłopakiem, a dziewczyną i najważniejsze kiedy to zamążpójście i z domu odejście nastąpi.

Teraz wosk leje się gęsto by znaleźć odpowiedzi na wszelkie możliwie pytania. Mało tego, co obserwują wróżbici, to czas żniw, bo co raz częściej zamiast brudzić się woskiem ludzkość woli zapytać o przyszłość fachowca chowającego się za kartami.

Problemy, z jakimi zwracamy się do tarocistki, są przeróżne. Prym wiodą sprawy zawodowe i miłosne. Zainteresowani pytają, w jakiej pracy się zrealizują, czy obronią doktorat, czy rozwód przebiegnie po ich myśli, czy małżonek zdradza, a jeśli tak, to z kim. W trzeciej grupie problemy są błahsze, choć równie istotne: a to ktoś coś komuś ukradł, a to świnię podłożył...

Wróżka w dzisiejszych czasach to już nie dawna wieszczka przepowiadająca, czy dziewczyna wyjdzie za mąż czy nie. Obecnie panie najpierw pytają, czy osiągną sukces zawodowy, a dopiero później, czy wyjdą za mąż.

REKLAMA