Strefa Stylu RAM

Krzysztof Janoś | Utworzono: 08.11.2011, 13:46 | Zmodyfikowano: 08.11.2011, 13:52
A|A|A

Fot. Colin Swan/Wikipedia

Wydawałoby się że mamy współcześnie poważniejsze problemy, ale są psycholodzy, którzy uważają że nieśmiałość to choroba społeczna XXI wieku. Oczywiście nie należy pomijać faktu, że bardzo trudno jest  zdefiniować nieśmiałość, bo wszystko oczywiście zależy od tego kto podejmie się tego i jaki też przypadek spróbuje w ten sposób opisać.
 
Najwięcej z nas czuje się mocno onieśmielonych, gdy znajdują się w centrum uwagi. Im większe audytorium, tym gwałtowniejszy jest ich lęk. Ciekawe jest też to, że niezwykle nieśmiali są ludzie, których byśmy o to nie podejrzewali.

Woody Allen - amerykański reżyser, który słynie z tego, że w trudnych sytuacjach nerwowo chodzi i zaciera spocone ręce, w jednym z wywiadów przyznaje się, że dużym problemem są dla niego przesłuchania.  - "Gdy przychodzą aktorzy, mam problem z rozpoczęciem rozmowy, zwykle zadaję tylko jedno pytanie" - mówi.

Inna znana lubiana ba...uwielbiana Keira Knightley, znana z "Piratów z Karaibów", przyznaje, że ma duży problem z nieśmiałością. Jest przez to postrzegana jako zimna i nieprzyjemna, a tak naprawdę paraliżuje ją strach przed kontaktem z obcymi osobami.   

Co pomoże  przełamać nieśmiałość? Spróbujmy razem znaleźć na to odpowiedź.

REKLAMA