Strefa Stylu RAM

Krzysztof Janoś | Utworzono: 04.10.2011, 12:08 | Zmodyfikowano: 04.10.2011, 12:09
A|A|A

Fot. Wikipedia

Jest to najstarszy , najprostszy, ale jednocześnie najmodniejszy obecnie rodzaj roweru. Ostre koło to, najprościej rzecz ujmując, rower, który posiada tylko jeden bieg, czyli tylne koło jest złączone na sztywno z korbą za pomocą łańcucha. W rezultacie, gdy obraca się koło, ma to bezpośrednie przełożenie na obrót pedałów. Nie jest możliwa jazda bez kręcenia - jak w piosence - jesteśmy dosłownie ciągle w ruchu.

Obecnie rowery czy to szosowe, czy górskie, są już na takim poziomie zaawansowania, że można postawić sobie pytanie dlaczego mam jeździć na czymś tak technologicznie przestarzałym. Odpowiedzią użytkowników „ostrego” są niemalże mistyczne przeżycia.

Na jednym z „ostrokołowych” forów znalazłem nawet taki oto wpis :” ... istnieje nieomal mistyczna więź między kolarzem, a rowerem z ostrym kołem, maszyna stanowi ścisłe przedłużenie ciała, co jest nie do osiągnięcia w rowerze z wolnobiegiem czy w większości maszyn jakie stworzył człowiek. Odkrywa się na nowo przyjemność i radość płynącą z kolarstwa. Jeżdżąc na ostrym kole czuje się bliskość z rowerem i drogą, szlachetna prostota formy i piękno tego roweru ma sobie coś kuszącego czy wręcz prowokującego.”

Dlaczego więc nie spróbować?

REKLAMA