Premiera filmowa w Radiu RAM

Jan Pelczar | Utworzono: 08.09.2011, 13:41 | Zmodyfikowano: 09.09.2011, 09:54
A|A|A

Fot. mat. prasowe

Nowa audycja to dobra informacja dla fanów magazynu filmowego Klaps i nowych słuchaczy miejskiej stacji, poszukujących informacji o kinie. Autorem audycji będzie Jan Pelczar. 

Radio RAM jest patronem medialnym Dolnośląskiego Centrum Filmowego i Centrum Filmowego Helios. Współpracujemy też z pozostałymi sieciami kinowymi we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku, wspieramy przeglądy kina niezależnego oraz imprezy organizowane przez fundacje i stowarzyszenia, które promują filmy ambitne i dokonania młodych twórców z naszego regionu i całej Polski. 

Data premiery Strefy Kina jest nieprzypadkowa - we Wrocławiu właśnie otworzyło się Dolnośląskie Centrum Filmowe, rozpoczyna się Europejski Kongres Kultury, a kalendarz imprez filmowych wypełnia w mieście cały rok. Radio RAM od lat patronuje najważniejszym z tych wydarzeń - Nowym Horyzontom, American Film Festival, KAN, przeglądom filmów dokumentalnych i kinematografii narodowych. 

Filmowe studio Radia RAM towarzyszy festiwalom i ważnym premierom kinowym,  niektóre z nich miały nawet miejsce w budynku rozgłośni, w sali koncertowej im. Jana  Kaczmarka. Tam wrocławianie  mogli po raz pierwszy obejrzeć między innymi „Erratum” Marka  Lechkiego. Od najbliższego czwartku Strefa Kina będzie co tydzień prezentować najważniejsze dokonania polskich twórców,  zapraszać na najciekawsze premiery. Nie zabraknie również informacji o światowym kinie,  relacji z najważniejszych festiwali. Uzupełnieniem będą recenzje filmowe. Najciekawsze pozycje programu dzień po emisji trafią na stronę www.radioram.pl 

Strefa Kina w Radiu RAM to także bilety do kina i płyty z filmami oraz plakaty i gadżety dla słuchaczy oraz wywiady na żywo ze specjalnymi gośćmi. W każdym programie wywiady z osobistościami polskiego kina, głos światowych gwiazd filmu, zaproszenia na wrocławskie wydarzenia kinowe, zapowiedzi i recenzje premier, muzyka filmowa, a także edukacja filmowa - klasyka kina, konkursy z biletami, gadżetami filmowymi i płytami dvd.

W pierwszym odcinku, 8 września premierą tygodnia będzie Klitschko - dokument, który poprzedzi w kinach walkę stulecia, organizowaną we Wrocławiu w najbliższą sobotę.  

Tematem głównym będą filmowe odsłony Europejskiego Kongresu Kultury. Wśród gości Joanna Łapińska z Nowych Horyzontów, odpowiedzialnych za przegląd „Funny Games EU”.  Pierwsza Strefa Kina zaprosi też m.in na wywiady z Jerzym Stuhrem i Terrym Gilliamem, które będą w kolejnym odcinku. 

Słuchacze zostaną zaproszeni również do udziału w debacie na temat europejskiego kina. W jednej z imprez towarzyszących Europejskiego Kongresu Kultury o przyszłości kinematografii rozmawiać będą między innymi Wojciech Marczewski, Wiesław Saniewski i Zbigniew Rybczyński, a dyskusję poprowadzi autor Strefy Kina - Jan Pelczar. Dyskusję zaplanowano na godzinę 16.00, w piątek, 9 września, w Dolnośląskim Centrum Filmowym.

REKLAMA