Ugotuj sobie imprezę

Radio RAM | Utworzono: 06.09.2011, 11:08 | Zmodyfikowano: 07.09.2011, 11:59
A|A|A

Ci wszyscy, którzy już we wspólne gotowanie się bawili przekonują jak mogą że to naprawdę najlepsza możliwa alternatywa dla nudnych nasiadówek, czy clubbingu. Decydując się na taką imprezę powinniśmy postawić na, jak słyszałem, zapiekanki. Do ich przygotowania potrzeba wielu rąk.

Każda osoba może zająć się krojeniem innego składnika, by po ich połączeniu, móc zapiec całość w żaroodpornym naczyniu. Abstrahując już od tego czy to będzie włoska pasta, czy sushi pamiętać należy o najważniejszym. Wspólne gotowanie to świetny sposób na zaaranżowanie niezobowiązującej rozmowy, podczas której nawet najbardziej nieśmiałe osoby, stają się otwarte i odprężone.

Modzie na wspólne gotowanie na pewno sprzyja to co zmieniło się w naszych sklepach na dystansie ostatnich kilkunastu lat. Po mizerii na sklepowych półkach, kiedy to najpierw trzeba było  odstać w kolejkach, aby kupić cokolwiek do jedzenia, doszliśmy do  tego, że możemy szybko zrealizować marzenie o najbardziej wyszukanym daniu, bo wszystkie jego składniki kupimy tuż obok. Ciekawe jest też to że coraz częściej kucharze wypierają stripti­zerów z  wieczorów panieńskich. Zamiast mężczyzny rozbiera się kuchenne ingrediencje.

W Polsce moda na kursy gotowania dopiero raczkuje. Najpopularniejsi kucharze na świecie jak: Nigella Lawson, Jamie Oliver czy Gordon Ramsey, to już wybitne postaci show-biznesu. To oni stanowią wzorzec  dla wszystkich pozostałych ale i ty ze swoimi przyjaciółmi możesz ugotować coś co i ich by zadziwiło.

REKLAMA