Strefa Stylu RAM - Przyczepa kempingowa

Krzysztof Janoś | Utworzono: 10.05.2011, 09:49 | Zmodyfikowano: 11.05.2011, 09:47
A|A|A

Dowód? Proszę bardzo. Niemiecka top modelka Heidi Klum i jej mąż Seal zdecydowali się nawet na odnowienie ślubów w kempingowym otoczeniu! Z wymienieniem powodów, dla których wakacje w przyczepie kempingowej to doskonały pomysł nie powinniśmy mieć żadnego problemu.

Nie trzeba rezerwować pokoju z półrocznym wyprzedzeniem. Nie ma konieczności by  planować dokładnie wyjazd, spontan na całość! Zobaczymy przez okno fajną okolicę i zatrzymujemy się naszym domem na kółkach. O oszczędności chyba wspominać nie trzeba. Jeśli planujemy trasę po Europie odczujemy to w naszym podróżniczym budżecie.

Wart tez wiedzieć że nowoczesne kempingi w niczym nie przypominają spartańskich biwaków. To skrzyżowanie hotelu z miasteczkiem wakacyjnym. Są tu restauracje, supermarkety, kafejki internetowe, place zabaw, kluby  fitness, boiska sportowe i baseny. Teren jest ogrodzony i gwarantuje ochronę. Podobnie jak hotele - dzielą się na klasy oznaczone gwiazdkami. Zamieszkać można: w domku mobile home, namiocie typu  bungalow lub we własnej przyczepie czy namiocie.

Choć pierwsze kampery pojawiły się w Polsce dekadę temu (mniej więcej 80 lat później niż w Stanach Zjednoczonych i pół wieku po Europie Zachodniej), to dziś obok Niemców i Holendrów Polacy są  nacją najczęściej widywaną na kempingach Starego Kontynentu.  Polskie czy w ogóle europejskie kampery są jednak dwukrotnie mniejsze od motodomów, czyli swoich amerykańskich odpowiedników. Te ważą nawet 15 ton i mierzą 14 metrów długości! |Model Triple E Express. Kosztuje nawet pół miliona dolarów i oferuje standard pięciogwiazdkowego  hotelu.

Wewnątrz tego mobilnego apartamentu znajduje się sypialnia, designerski aneks kuchenny wyposażony m.in. w kuchenkę mikrofalową i piekarnik oraz łazienka z normalnej wielkości kabiną  prysznicową. Kubaturę pomieszczeń na parkingu można powiększyć, bo ściany przesuwają się na zewnątrz o metr. A umeblowanie? W modzie są szafy i komody z wiśniowego drewna oraz skórzana kanapa  ustawiona naprzeciw 42-calowego telewizora. Z kolei z tyłu auta znajduje się rampa do przewozu porsche.

Ot taki KAMPER.

REKLAMA