Strefa Stylu RAM - Łyso Ci?

Krzysztof Janoś | Utworzono: 14.04.2011, 10:53 | Zmodyfikowano: 15.04.2011, 10:17
A|A|A

Jak z rozbrajającą szczerością odpowiadają na to pytanie lekarze - wypadanie włosów jest naturalną fazą ich rozwoju. Taka odpowiedź wcale nie pomaga, prawda?  Codziennie tracimy 50-100 włosów. I taką ilością nie należy się zupełnie przejmować. Co innego, gdy jest ich więcej, wtedy mówimy już o łysieniu jako takim.

Powodów i przyczyn takiego smutnego stanu rzeczy jest niestety bardzo dużo. Między innymi odpowiedzialne są  androgeny, czyli męskie hormony płciowe.  Wrażliwe mieszki włosowe kurczą się i zamiast mocnych, długich włosów, zaczynają produkować coraz cieńsze i bardziej delikatne, a w końcu tylko delikatny meszek.  

Palenie tytoniu i nie pomaga i może znacznie przyspieszyć wypadanie włosów. Do takich wniosków doszli angielscy naukowcy z uniwersytetu Queen Mary University of London. W warunkach laboratoryjnych przebadali próbki mieszków włosowych pobrane od łysiejących mężczyzn. Wyniki eksperymentu wykazały, że toksyczne substancje znajdujące się w papierosach mają niekorzystny wpływ na wzrost włosów .

Obecnie furorę robi mezoterapia skóry głowy, czyli terapia polegająca na wprowadzaniu środków terapeutycznych w skórę przy pomocy powierzchownych mikronakłuć. Obstrzykiwanie i nakłuwanie brzmi złowrogo, w rzeczywistości ból jest niewielki.

Chyba że problem z łysieniem wyeliminujemy zaprzyjaźniając się z tym co na głowie. Tak jak członkowie  Partii  Łysych,  na czele której stanął Leszek Mazan. Wprawdzie  nie brała udziału w żadnych wyborach parlamentarnych, ale zawsze  popierała  łysych polityków i łysych kandydatów na parlamentarzystów. Partia Łysych oczywiście nawoływała do bycia łysym i podkreślała korzyści płynące z braku owłosienia na głowie. A łysi - jeśli wierzyć członkom tej organizacji - mają wyższe IQ, są aktywniejsi i... bardziej ich widać. 

REKLAMA