Strefa Stylu RAM - Dzieci i moda

Krzysztof Janoś | Utworzono: 07.04.2011, 08:22 | Zmodyfikowano: 08.04.2011, 12:41
A|A|A

Przy projektowaniu mody dla dzieci trzeba zachować szczególna ostrożność, jeden krok w niewłaściwym kierunku i może być skandal. W Szwecji wybuchł prawdziwy skandal przez różowiutkie bikini dla... dwumiesięcznych dziewczynek.

Po masowych protestach producent wycofał produkt ze sprzedaży. Szwedzkie feministki przekonują jednak: "Dzieci są częścią nasyconego seksualnością świata dorosłych".
By tak się nie działo i to twierdzenie nie było prawdziwe w pocie czoła pracują najwięksi projektanci. Calvin Klein zaczął projektować dla dzieci w 1999 roku. Na początku była to krótka seria , ale niebawem rozpoczął produkcję pełnych kolekcji dla chłopców i  dziewczynek. Ostatni pokaz odbył się pod znakiem jeansów, znaku rozpoznawczego projektanta, a także muzyki grupy Pink Floyd. Na wybiegu zaprezentowano nowości  oraz klasyki marki.

Niekiedy jest tak że ciuchów z nowych dziecięcych kolekcji nie powstydziliby się nawet dorośli – gdyby tylko był ich rozmiar. Ubrania są tak precyzyjnie wykonane, modne i  z fantazją, że w niczym nie przypominają stereotypowych dziecięcych strojów.

Niekiedy pozytywną, niespodzianką dla wielu fanów znany projektantów jest cena. Tak jak w przypadku Stelli  McCartney i jej  dziecięcej linii – t-shirt możemy kupić już za 20 dolarów, a najdroższe płaszcze za 150$! Znana z wysokiego cenienia swoich projektów Stella tłumaczy, że jest to spowodowane tym, by zaprojektowane przez nią ubrania dla dzieci nie ograniczały ich zabaw a rodziców nie zmuszały o martwienie się o kolejną, zrobioną przez ich pociechę dziurę.

To wydaje się być kluczowe w modzie dziecięcej , nie róbmy z najmłodszych „starych maleńkich”

REKLAMA