Strefa Stylu RAM - Kaliméra!

Monika Jaworska | Utworzono: 25.03.2011, 13:17 | Zmodyfikowano: 28.03.2011, 10:17
A|A|A

Niektórzy Grecy pokazując dystans do siebie i swojej tradycji żartują, a inni ze śmiertelną powagą głośno powtarzają, że to u nich wszystko się zaczęło – każda rzecz i każde słowo. I jak by tak dobrze poszukać, to i hip-hop pochodzi od greckiego... 

Nie trzeba nas przekonywać, że Grecja to kraj o niezwykle bogatej kulturze i sztuce - uczyliśmy się o tym w szkołach, znamy mitologię, klasykę architektury, rzeźby, literatury. Grecja nadal szczyci się swoimi zabytkami, przepięknymi widokami, ale również kuchnią, która uchodzi za jedną z najlepszych na świecie i ma swoich wiernych smakoszy. Wielu z nas chętnie wybiera Grecję jako cel swoich wakacyjnych wojaży. Gdzie oprócz bajkowych pejzaży znajdujemy przecież tak bliskie naszej naturze zachowania i tradycje mieszkańców, jak choćby upodobanie do biesiadowania, tańca i śpiewu. Każdy posiłek jest obficie zakrapiany winem, z którego to kraj ów słynie od wieków. To wielkie ucztowanie wynika z gościnności i przyjacielskiej natury Greków, co może potwierdzić każdy, kto wybrał się na turystyczną wycieczkę po tym kraju.

Wśród propozycji na dziś lub na weekend, np. rada, żeby spróbować samemu przyrządzać jakiś grecki przysmak, zaprosić przyjaciół, w międzyczasie tańczyć wspólnie sirtaki, bo tak się nazywa taniec zwany u nas zorbą. W wolnym czasie można też obejrzeć dobrą komedię pt. "Moje wielkie greckie wesele". I tak oto niepostrzeżenie nabierzemy ochoty na nasze wielkie greckie wakacje... Yia mas!

REKLAMA