Salsa i fabryka kozaków

Radio RAM | Utworzono: 18.10.2007, 14:31 | Zmodyfikowano: 17.11.2008, 00:35
A|A|A

fot. Magda Kołodzińska ("Polska - Gazeta Wrocławska")

- Ale mam młyn z tym karnawałem!

Czemu Pan tak wzdycha?

- Nałożyły mi się wszystkie sprawy świata. W styczniu i lutym miałem 20 koncertów, bal charytatywny, spotkania autorskie o mojej książce „Salsa na wolności", cztery programy telewizyjne. Większość dzieje się poza Wrocławiem, trzeba dojeżdżać. Z synami przez dwa miesiące widziałem się może z cztery razy. Ale jest w tym trochę kokieterii...

...bo z salsą zawojowuje Pan świat?

- Nie wyobrażam sobie lepszej muzyki na karnawał. Jest energetyczna, słoneczna, ludzie są otwarci wobec siebie, można tańczyć z wieloma partnerami... Nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że „salsa jest trendy". Modne są buty - czasem spiczaste, a czasem płaskie. A salsa po prostu jest i to coraz popularniejsza na świecie. Są festiwale salsy, orkiestry. Ja pięć lat temu stworzyłem pierwszą w Polsce.

Skąd taki boom na tę muzykę?

... A jeśli chcesz poznać odpowiedź na to i inne pytania przeczytaj cały wywiad. Będzie opublikowany w książce Jacka Antczaka i Anny Fluder "Wrocławianie" (Wydawnictwo Dolnośląskie).

Premiera 21 listopada 2008 roku.

Jak Maciej Łagiewski wjechał na wielbłądzie do Ratusza?

Kiedy Stanisław Bereś chciał znokautować Wojaczka?

Dokąd Bogusław Bednarek pędził karawanem?

Komu José Torres wiązał kozaki w fabryce butów?

Na te i inne pytania odpowiedzi można znaleźć w tej własnie książce. Jest to zbiór 30 wywiadów ze znanymi wrocławianami, które przeprowadzili Jacek Antczak i Anna Fluder. W pasjonujący sposób o swoich losach, pasjach i... Wrocławiu opowiadają: Bogusław Bednarek, Stanisław Bereś, Zofia Białoszewska, Alicja Chybicka, Andrzej Czamara, Robert Gonera, Erazm Humienny, Lech Janerka, Paweł Jarodzki, Wacław Juszczyszyn, Adolf Juzwenko, Marek Krajewski, Maciej Łagiewski, Andrzej Malicki, Ewa Michnik, Jan Miodek, ks. Stanisław „Orzech” Orzechowski, Arkadiusz Osiak, Leszek Pacholski, Dariusz Patrzałek, Krzysztof Pełech, Kinga Preis, Monika Słowik, Włodzimierz Suleja, José Torres, Zbigniew Walas, Mirosław „Klekot” Walczak, Maja Włoszczowska, Wojciech Wrzesiński, Maciej Zieliński.

Książka zawiera pełne teksty wywiadów udzielonych dziennikowi „Polska – Gazeta Wrocławska” i Radiu RAM oraz cztery rozmowy dotąd niepublikowane. Tekst uzupełniają fotografie rozmówców i płyta CD z fragmentami rozmów radiowych.

Jacek Antczak jest dziennikarzem i redaktorem w dzienniku „Polska – Gazeta Wrocławska”. Za reportaże otrzymał kilka prestiżowych nagród, m.in. Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Opublikował zbiór reportaży W Radwanicach najlepiej idą romanse (2004) i wywiad-rzekę Reporterka Rozmowy z Hanną Krall (2007). Jest także autorem tekstów piosenek zespołu Wolny Wybór. www.jacekantczak.info

Anna Fluder od 1999 roku związana jest z wrocławskim Radiem RAM, gdzie jest prezenterką, prowadzi audycje, programy tematyczne i przygotowuje serwisy informacyjne. Jak sama mówi, jej największą pasją są rozmowy przy mikrofonie.

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować