Strefa Stylu RAM - luksus w apartamencie

Monika Jaworska | Utworzono: 04.02.2011, 12:23 | Zmodyfikowano: 09.02.2011, 11:16
A|A|A

Fot. materiały prasowe

Cena przeciętnego apartamentu wynosi ok. 30 milionów funtów, a roczny czynsz za każe mieszkanie to kilkadziesiąt tysięcy funtów. Czy kogoś na to stać? Owszem. Połowa z 86 lokali już jest zajęta.

Kompleks budynków nazywa się One Hyde Park i został zaprojektowany przez architektów z Rogers Stirk Harbour + Partners. Wysoka cena apartamentów to wypadkowa i bliskiego sąsiedztwa słynnego parku i lokalizacji domów w najbardziej prestiżowej okolicy w centralnym Londynie, czyli w Knightsbridge. Ceny jednak nawet jak na Londyn są dość kosmiczne - za kawalerkę liczą sobie 30 milionów złotych, a ponad dwadzieścia razy więcej za penthouse...

Wszystkie apartamenty są oczywiście w najwyższym standardzie. Każdy z mieszkańców będzie mógł cieszyć oko wspaniałym zielonym widokiem z okna. A z drugiej strony znajduje się najlepsze zagłębie sklepów Londynu. Do tej pory najbardziej znaną realizacją Lorda Rogersa była słynna siedziba paryskiego Centrum Pompidou, zaprojektowana we współpracy z Renzo Piano. Teraz kusi bogaczy tego świata, żeby zamieszkali w  One Hyde Park.

14-piętrowy apartamentowiec zaprojektowano tak, by mieszkańcy właściwie nie musieli go opuszczać. W podziemiach znajduje się tunel, którym można dojechać do położonego tuż obok hotelu Mandarin Oriental, w którym na mieszkańców czeka basen, Spa, prywatne kino i symulator golfowy. Z hotelu przyjeżdża też służba, dbająca o pokoje. Każdy z nich będzie miał osobny serwis, jak w hotelu. Czym jeszcze kuszą potencjalnych klientów? Można się poczuć jak bohater szpiegowskich filmów np. dzięki zamontowanemu czytnikowi siatkówki, zapewniającemu gospodarzom bezpieczeństwo i pewność, że tylko oni mogą wejść do mieszkania. Jest też specjalne lustro z wbudowaną kamerą, która filmując kogoś z tyłu, po paru sekundach w odbiciu wyświetla nam jego
wygląd.

W apartamentach dominują najdroższe materiały wykończeniowe, nawet zasłony są z jedwabiu. Ciekawostką  jest szklana winda, która przepuszcza światło słoneczne, ale ludzie w niej przebywający są niewidoczni z zewnątrz. W tej sytuacji coraz mniej powinny nas dziwić obłędnie rekordowe ceny mieszkań w tym miejscu świata.

Dzisiaj w Strefie Stylu RAM opowiemy także o polskich apartamentowcach oraz o tym, że nawet studenci na dorobku mają możliwość mieszkania w warunkach porównywalnych z najatrakcyjniejszymi propozycjami polskich luksusowych osiedli.

REKLAMA