Strefa Stylu RAM – jak cieszyć się Świętami?

Monika Jaworska | Utworzono: 20.12.2010, 10:53 | Zmodyfikowano: 21.12.2010, 09:38
A|A|A

Owszem, jeśli tylko nie poddamy się przedświątecznej gorączce i nie wpadniemy w panikę, że w tym roku Świąt nie będzie, bo nie damy radę zdążyć z ich organizacją!

Grudzień to najbardziej stresujący miesiąc w roku, dlatego przyda się szczegółowa strategia przetrwania tego trudnego okresu. Jeśli uda nam się skorzystać choć z kilku rad i dodamy do tego trochę spokoju i cierpliwości, może się okazać, że zaczniemy znajdować w przygotowaniach do Świąt przyjemność i dochodzić do wniosku, że Święta są po prostu fajne!

Jeśli biegacie z wypiekami na twarzy od sklepu do sklepu w poszukiwaniu odpowiedniego prezentu, kupujecie za dużo i zbyt drogo, sprzątacie bez opamiętania, a o dziwo tego konsekwencją jest jeszcze większy bałagan, ulegacie świątecznym nastrojom: oddajecie biednym używaną odzież, przesyłacie paczki i pieniądze instytucjom charytatywnym? Jeśli do tego na kartce wypisujecie tysiąc noworocznych postanowień, które mają małą szansę na spełnienie - to znak, że jesteście zarażeni, że dopadła Was świąteczna gorączka. Dziś w Strefie Stylu RAM - moc sprawdzonych porad i sposobów, jak wyjść cało z opresji, uratować siebie i Święta.

Jeśli nie ulegliście świątecznej propagandzie i zakupy macie już dawno za sobą, nie spędziliście wielu godzin w sklepach w poszukiwaniu czegoś oryginalnego i bardzo drogiego, a zdecydowaliście się na symboliczny upominek, taki od serca. Zamiast generalnych porządków z trzepaniem i praniem dywanów, przestawianiem mebli, odmalowywaniem ścian w kuchni oraz myciem okien na czele, odkurzyliście tylko z grubsza, a teraz spacerujecie i cieszycie się świąteczną atmosferą, wysyłacie kartki i planujecie odwiedziny rodziny i przyjaciół... To znaczy, że świąteczne szaleństwo jest poza Wami.

Co zrobić, żeby było tak, że prezenty zapakowane, choinka stoi, zakupy zrobione, a my cieszymy się na nadchodzące Święta?

Nasze rady pod choinkę np.:
* wyznacz sobie świąteczny budżet
* zrób listę osób, których chcesz obdarować
* zrób listę prezentów, jakie planujesz im dać; pamiętaj o ich hobby czy zainteresowaniach - łatwiej będzie ci wybrać trafiony prezent
* nie czekaj na ostatnią chwilę z kupowaniem prezentów
* korzystaj z przedświątecznych promocji i wyprzedaży,
* wykorzystaj internet do zakupów bez kolejek; firmy wysyłkowe często oferują bezpłatną wysyłkę towaru - teraz jest już na to trochę późno więc to rada na za rok

I pamiętajmy - nie musi być perfekcyjnie - ma być przede wszystkim przyjemnie! I wtedy będzie pięknie - WESOŁYCH ŚWIĄT!

REKLAMA