Strefa Stylu RAM: czekolada

Monika Jaworska | Utworzono: 24.09.2010, 09:40 | Zmodyfikowano: 25.09.2010, 09:28
A|A|A

Uwaga - osoby na diecie uprasza się o podejście do tematu czysto teoretycznie! Nie ma drugiego takiego deseru, przysmaku czy słodkości, który sprawia, że szaleją nasze zmysły. Czekolada jest czymś więcej niż tylko chwilą słodyczy w ustach, to moment prawdziwej namiętności i rozkoszy. Bywa przeróżna: mleczna, biała, gorzka, pikantna, z bakaliami, z nadzieniem i bez... Jest bezsprzecznie synonimem luksusu, bywa przysmakiem z najwyższej półki, wtedy jej ceny dorównują jej boskości!

Dzięki Ci Panie za kakao! Cenniejsze niż złoto Majów - bez niego i bez czekolady nie wyobrażamy sobie życia. Czekoladki to zawsze trafiony upominek, kochają je przecież i dzieci, i dorośli. Czekolada to doskonały afrodyzjak. Wystarczy przypomnieć sobie smakowity film z Juliette Binoche i Johnnym Deepem...

Super, że współcześnie kwitnie moda na specjalne kuracje czekoladowe. Zwracają one uwagę na zdrowotne właściwości czekolady, która leczy zmęczenie, wyczerpanie nerwowe, poprawia humor, wygładza skórę i likwiduje zmarszczki. Relaksujące kąpiele w czekoladzie to przebój salonów SPA.

W Europie synonimem jakości, klasy, smaku i wyrafinowania w czekoladowym kunszcie jest Szwajcaria. To tu powstało wiele kultowych do dziś wytwórni czekolad, m.in. Cailler w Vevey (dziś część koncernu Nestle), genewski Favarger, Kohler z Lozanny, Lindt z Berna, Tobler (słynne czekoladki Toblerone). Wszystko tam smakuje jak w szwajcarskim czekoladowym zegarku. Nie gorsze smakołyki powstają też we Włoszech (sporo renomowanych czekoladowych butików jest w Toskanii), w Wiedniu, w Belgii, we Francji (słynne muzea czekolady w Alzacji i Lotaryngii) czy Niemczech.

Jeśli ktoś ma ochotę na słodkości z naprawdę najwyższej półki – powinien sobie nie żałować i sięgnąć po pudełko z najdroższymi na świecie czekoladkami Chocopologie od Knipschildta. Kosztują 5200 dolarów za kilogram, zawierają czarne trufle i 70% ekskluzywne kakao Valrhona. A i jeszcze jedno – są robione tylko na zamówienie.

Dziś w Strefie Stylu RAM czekoladowe szaleństwo - częstujcie się na zdrowie!

REKLAMA