Strefa Stylu RAM: Bugatti Veyron

Monika Jaworska | Utworzono: 08.09.2010, 08:18 | Zmodyfikowano: 10.09.2010, 08:28
A|A|A

W tym roku na rynku pojawiła się szybsza wersja Bugatti Veyron 16.4 Super Sport - powstanie specjalnego auta stało się doskonałą okazją do podjęcia próby pobicia rekordu prędkości.

Do Księgi rekordów Guinnessa Bugatti trafił z osiągiem 431,07 km/h. Dowiedzmy się jednak, jak się to ustala, w jaki sposób mierzy się osiągi aut i dlaczego amerykański super samochód SSC Ultimate Aero Twin Turbo jednak nie jest szybszy od Veyrona.

Dziś posłuchamy opowieści człowieka, który przetestował to auto.

Zadamy sobie pytanie, na ile ekologia jest modna, a na ile nie ma ona żadnego znaczenia przy takim eksluzywie - w kontekście wiedzy, że Bugatti Veyron podczas jazdy na pełnym gazie spala ok. 125 l/100 km, co oznacza że jego 100-litrowy zbiornik jest opróżniony w 12 minut!

Kto we Wrocławiu ma tego potwora? I jaką zabawą jest śledzenie wrocławskiego Veyrona, który za każdym swoim pojawieniem się na ulicach miasta wzbudza zachwyt i sensację:

„Mamo, tato, zobacz! Batman jedzie!"

Opowiemy też ciekawy przypadek idioty, który utopił swojego Veyrona w jeziorze. Przypomnijmy filmik i zastanówmy się, czy to dobry sposób na nomen omen autopromocję.

Zobacz:

Jak na ryby to tylko w Bugatti

 

REKLAMA

To może Cię zainteresować