Limitowane historie Ani

Radio RAM | Utworzono: 13.11.2007, 23:03 | Zmodyfikowano: 06.03.2008, 22:38
A|A|A

Ania Dąbrowska we wrocławskim Imparcie w styczniu 2007 r. (Fot. Tomasz Hołod / Polska - Gazeta Wrocławska)

Na rynku fonograficznym ukazała się niedawno nowa wersja albumu Ani Dąbrowskiej „Kilka historii na ten sam temat”. Dwupłytowa limitowana edycja tego wydawnictwa zawiera bardzo ciekawy zestaw nagrań. Oprócz regularnego materiału, który znamy już od ponad roku, otrzymujemy również dziesięć utworów z gościnnym udziałem Ani. Są to pełnowartościowe piosenki, które nie pomieściły się na dotychczasowych albumach lub powstały na specjalną okazję. I tak zachwyca „If You Leave Me Now” Petera Cetery, które nie tak dawno wykonywała Ive Mendes. Kolejnymi udanymi coverami są „My Girl” z akustycznej sesji, czy genialne „Moon River” z filmu „Śniadanie u Tiffany’ego”.

Jeśli chcecie posmakować jak Ania śpiewa po francusku, koniecznie posłuchajcie jej duetu z Tomkiem Makowieckim „Bonnie & Clyde” Serge’a Gainsbourga. Gratką dla fanów może okazać się również wersja demo „Czekam”, czy kapitalne „Nie zdążyłam”. Ponadto na dodatkach nie zabrakło fantastycznego „Now” Silver Rocket z gościnnym udziałem Artura Rojka. Sekcję audio dodatkowej płyty „historii” kończy wersja live „Don’t Stop the Dance” Bryana Ferry’ego. Ania śpiewa tu z Mashą Qrellą. Nie dość tych muzycznych atrakcji.

Spragnieni widoku Ani mogą podziwiać ją w dwóch teledyskach. Pierwszy z nich to znany już ze stacji telewizyjnych, promujący materiał, „Trudno mi się przyznać”. Doskonale zobrazowany został także „Musisz wierzyć” w reżyserii Adriana Panka, gdzie świetnie widać, jaką radość sprawia artystce jazda na lodzie. Kolejny talent, jaki w niej odkryłem. Na dokładkę również występ Ani podczas wręczenia „Fryderyków” w smolikowym „Close Your Eyes”.

Wspomnieć trzeba także o stronie graficznej całości. Wysmakowane kolory, znakomite zdjęcia głównej bohaterki, gustowne opakowanie w formie digipacka. Do tego oryginalny, piękny głos, świetni muzycy i archaiczne brzmienie lat 60. i 70., a także doskonałe teksty. Gratka dla fanów i nie tylko! Serdecznie polecam!

Więcej rzadkich nagrań Ani Dąbrowskiej 17 listopada w sobotniej wieczornej audycji w Radiu RAM po godz. 20.00. Natomiast koncert artystki już 14 listopada o godz. 19:00 we wrocławskim Imparcie. Wcześniej - o godz. 17.30, w Empiku w Pasażu Grunwaldzkim - wokalistka spotka się z fanami i podpisze płyty.

REKLAMA