Wrocław: Pociągi już dojeżdzają do Dworca Głównego

Radio RAM | Utworzono: 18.12.2009, 09:41 | Zmodyfikowano: 19.12.2009, 04:43
A|A|A

Archiwum prw.pl (Fot. Katarzyna Górowicz)

Pociągi od godziny 1.50 w nocy jeżdżą już jednym torem po wiadukcie. Wciąż trzeba się jednak liczyć ze sporymi opóźnieniami w kursowaniu.

Kolej będzie się domagać wyjaśnień od projektanta i wykonawcy prac. - Wyremontowana niedawno estakada jest objęta szczególnym nadzorem - dziś zebrała się specjalna komisja, którą zaniepokoił stan kilku filarów - powiedział Mirosław Siemieniec z dolnośląskiej PKP.

Oświadczenie firmy Skanska:

Po wykryciu uszkodzeń struktury podpór remontowanego wiaduktu nad ul. Zielińskiego we Wrocławiu Skanska podjęła kroki w celu jak najszybszego przywrócenia ruchu kolejowego.

Wczoraj po godz. 18.00 pracownicy Skanska zauważyli uszkodzenia kilku podpór remontowanego wiaduktu nad ul. Zielińskiego we Wrocławiu. W celu zagwarantowania bezpieczeństwa, wspólnie z inwestorem, którym są PKP Polskie Linie Kolejowe Oddział we Wrocławiu podjęta została decyzja o wstrzymaniu ruchu kolejowego na wiadukcie.

Obecnie trwają analizy techniczne stanu podpór. Według obecnego stanu wiedzy, najbardziej prawdopodobną przyczyną uszkodzeń są mrozy. Aby jak najszybciej przywrócić ruch kolejowy na wiadukcie Skanska podjęła się natychmiastowego zabezpieczenia obiektów.

- W tym celu sprowadzamy na miejsce specjalne rusztowania podpierające o zwiększonej nośności, które odciążą uszkodzone słupy. Zrobimy wszystko, by przywrócić ruch najszybciej jak można - mówi Artur Fiba, Dyrektor Oddziału Budownictwa Kolejowego Skanska.

O postępach prac oraz wnioskach z ekspertyz technicznych Skanska informować będzie w osobnych komunikatach.

 

Tagi:
REKLAMA

To może Cię zainteresować