Wygrywaj bilety z www.radioram.pl

Radio RAM | Utworzono: 12.11.2009, 09:50 | Zmodyfikowano: 12.11.2009, 14:04
A|A|A

TEATR MUZYCZNY CAPITOL - Dzieje grzechu - 15 listopada - godz. 17.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Dzieje grzechu, swoje imię i nazwisko.

Historia Kobiety. Dzieje miłości tragicznej. Wiara, niewinność. Namiętność, żądza. Zdrada, śmierć. Przekleństwo losu. Przebaczenie, oczyszczenie. „Dzieje grzechu”... Słynna powieść Żeromskiego, wydana w 1908 roku, wstrząsnęła ówczesną krytyką literacką w Polsce. Autora odsądzano od czci i wiary, lecz publiczność i tak zaczytywała się burzliwymi losami Ewy Pobratyńskiej. Książka doczekała się kilku ekranizacji, dwóch przedwojennych oraz współczesnej. „Dzieje grzechu” w CAPITOLU są pierwszą adaptacją tej powieści na scenie teatru muzycznego.

Spektakl przeznaczony tylko dla widzów dorosłych

*****************************************************

KLUB STREFA WZ (pl. Wolności 7) - Herbaliser (pod patronatem radia RAM) - 16 listopada - godz. 20.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Herbaliser, swoje imię i nazwisko.

THE HERBALISER !K7 / NINJA TUNE / UK - Czołowa grupa kultowej wytwórni Ninja Tune. Hip hopowe beaty z jazzowymi i funkowymi samplami. Jedna z najbardziej innowatorskich grup zorientowanych na hip hop. W swojej twórczości łączą zgrabnie hip hopowe beaty z gustownymi jazzowymi i funkowymi samplami, a nawet stylowym rapem. Autorzy muzyki filmowej do kultowego filmu „Snatch / Przekręt” jak również do gier Sony Playstation.

The Herbaliser założyli na początku lat 90 Jake Wherry – basista zespołu Propheteers i Ollie Teeba – znany DJ i producent . Od początku związani byli z kultową brytyjską wytwórnią Ninja Tune. Po wydaniu w 1995 roku debiutanckiego albumu Remedies szybko stali się znaczącymi postaciami na brytyjskiej scenie muzycznej. Początkowo skupieni na brzmieniach syntetycznych, z czasem odeszli w stronę brzmień żywych instrumentów czego uwieńczeniem był album Something Wicked This Way Comes (2002), gdzie żywa muzyka przeważa nad elektroniczną.

Z duetu, Herbaliser rozrósł się do kilkunastoosobowego zespołu muzyków grających na żywo, stając się nie tylko największą gwiazda wytwórni Ninja Tune, ale również znakiem jakości i jej żywą wizytówką! Ich ostatni album Same As It Never Was ukazał w 2008 roku nakładem innej zasłużonej oficyny !K7. W sierpniu tego roku, ukazała się ich kolejna płyta, tym razem jako Herbaliser band - Session 2, będącą zapisem studyjnej sesji z udziałem całego zespołu. Na płycie znalazły się wszystkie najbardziej znane kompozycje duetu. Po fenomenalnym występie na FreeFormFestival 2009 specjalnie dla swoich fanów Herbaliser, zawita do Polski na dwa koncerty w Krakowie i Wrocławiu. Grupa wystąpi w pełnym koncertowym składzie z wokalistką Jassicą Darling!

**************************************************

CENTRUM SZTUKI IMPART (ul. Mazowiecka 17) - KATARZYNA GRONIEC - The Juliet Letters - 13 listopada - godz. 19.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Groniec, swoje imię i nazwisko.

Katarzyna Groniec laureatka nagrody im. Aleksandra Bardiniego w spektaklu The Juliet Letters z piosenkami Elvisa Costello.

Niegdyś w Weronie żył profesor, który odpowiadał na listy adresowane do Julii Capuletti. Pod słynny balkon od lat pielgrzymują ludzie prosząc orędowniczkę najpiękniejszej czystej miłości o opiekę nad ich uczuciami. Pozostawiają tam bardzo osobiste listy pełne ludzkich dramatów: pragnień, tęsknot, wspomnień, bólu... Oprócz karteczek pozostawianych w załamaniach cegieł Capulettich kochankowie piszą miłosne listy bezpośrednio na murze, lub niejednokrotnie zostawiają zamknięte kłódki, które mają symbolizować zatrzymanie na wieki miłości swojego życia. Kluczyk zabierają ze sobą. W 1993 roku Elvis Costello wraz z Brodsky Quartet nagrał płytę inspirowaną tą ujmującą tradycją. Za pomocą dwudziestu piosenek udało mu się nakreślić diametralnie różne charaktery pojawiających się postaci. Ich osobiste dramaty i odczuwanie miłości. Zdradzona kobieta, dziecko, dziewczyna, żołnierz, samobójca, starzejący się Romeo, czy diabelski sprzedawca, to tylko niektóre z zich. Na potrzeby projektu „Listy Julii”, którego premiera odbyła się na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu powstaną nowe polskie tłumaczenia, oraz aranżacje na siedmioosobowy zespół, w którego skład wchodzić będą m.in.: saksofon, tuba, puzon, waltornia, fortepian, gitara basowa, perkusja.

Przekładu na język polski podjęła się po raz pierwszy Katarzyna Groniec! Aranżacje: Łukasz Damrych (aranżacja i złoty tukan za „Smycz” Bartosza Porczyka). Scenografia: Tomasz Chołuj; Zdjęcia: Tomasz Kulak ; Charakteryzacja: Olga Nejbauer;

bilety: 35 / 30 zł CS Impart tel. 071/ 341-94-32 [email protected] Punkty sprzedaży i sprzedaż internetowa: www.eventim.pl

*********************************************************

 TEATR WSPÓŁCZESNY (scena na strychu) - Powrót do domu - 12 listopada - godz. 19.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Powrót do domu, swoje imię i nazwisko.

Powrót do domu to historia londyńskiej rodziny i niezdrowych stosunków wewnętrznych między nimi. Pinter pokazał tu codzienną nienawiść i stałe kłótnie, które pewnego dnia przerywa powrót najstarszego syna Teddy'ego. On jeden z całej rodziny odniósł w życiu sukces. Jednak to nie Teddy wzbudza największe emocje i zainteresowanie domowników, lecz jego żona, Ruth. Ich powrót rozpoczął niebezpieczna grę, w której wszystko staje się możliwe. Kim dla mężczyzn może być kobieta, jak może być postrzegana przez różne osoby, jak wiele w nas miłości i nienawiści jednocześnie, te pytania stawia widzom Harold Pinter, dramaturg angielski, który przez swą wieloznaczną metaforykę poddaje swe sztuki rozmaitym interpretacjom. Jest w nich niepokój współczesnego człowieka, ukryty pod powierzchnią banalnej codzienności, niepokoje powodowane niejasnym zagrożeniem ze strony złowrogiego świata lub pułapkami własnej psychiki i powikłanymi meandrami relacji międzyludzkich.

 **********************************************************

 OŚRODEK DZIAŁAŃ ARTYSTYCZNYCH FIRLEJ - Maleo Reggae Rockers - 20 listopada - godz. 20.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Maleo Reggae, swoje imię i nazwisko.

Maleo Reggae Rockers to potężna dawka muzyki reggae i pozytywnych wibracji. Zespół został założony w 1997 roku przez kultową postać polskiej sceny muzycznej - Darka Malejonka. Latem 2009 ukazała się trzecia płyta grupy: „Addis Abeba”. W języku amharskim słowo to oznacza 'Nowy Kwiat' i jak sami mówią o sobie: "taka właśnie jest ta płyta: coś co kwitło, nabierało kolorów, rosło w siłę, aż wreszcie eksplodowało zupełnie nową jakością". Praca nad albumem trwała prawie trzy lata. Był to okres intensywnego działania zespołu. Mnóstwo koncertów zagranych w Polsce i za granicami, udział w różnych przedsięwzięciach muzycznych. Kiedy część materiału była już zarejestrowana, grupa udała się w miesięczną podróż po Afryce. Doświadczenia które tam zebrali znacznie wpłynęły na nowy materiał i nadały mu inny wyraz w warstwie zarówno tekstowej jak i rytmicznej. Na płycie "Addis Abeba" wystąpili gościnnie: zespół Eastwest Rockers i Michael Black.

www.maleo.pl

www.myspace.com/maleoreggaerockersband

Dyskografia: - „Za Zu Zi” – 1998, PolyGram Polska ; - "Maleo Reggae Rockers & Michael Black Live2002" – 2002, Polskie Radio; - "DVD Maleo Reggae Rockers z Przystanku Woodstock 2003" – 2003, Złoty Maleo ; - “Reggae Mova” – 2006, Universal Music Polska ; - “Addis Abeba” – 2009, Universal Music Polska . bilety: 18/25 pln

*******************************************************

 OŚRODEK POSTAW TWÓRCZYCH (ul. Działkowa 15) - VALENTINE TRIO (Szwecja / USA) - 14 listopada - godz. 20.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Valentine Trio, swoje imię i nazwisko.

VALENTINE TRIO (Szwecja / USA) : Fred Lonberg-Holm – wiolonczela ; David Stackenas – gitara ; Patrick Thorman – kontrabas. Valentine Trio to autorski projekt wiolonczelisty i kompozytora Freda Lonberg-Holma. Zainteresował się on twórczością najbardziej znanego jazzowego wiolonczelisty Freda Katza (ucznia Pablo Casalsa, współpracownika Chico Hamiltona, Erica Dolphy'ego i Jima Halla) i z jego autorskich kompozycji oraz standardów przez niego wykonywanych złożył pierwszy program zespołu. Niezwykła prostota, ascetyczne piękno oraz niespotykane brzmienie rzuca nowe spojrzenie na interpretację jazzowej klasyki. Na kolejnych płytach trzonem były już kompozycje Lonberg-Holma, a kolejne płyty "Other Valentine" i "Terminal Valentine" tylko potwierdzały klasę i uznanie dla zespołu wśród krytyków i publiczności. Trio z którym Fred Lonberg-Holm koncertował będzie w Ośrodku Postaw Twórczych oraz podczas Krakowskiej Jesieni Jazzowej, w tym roku jest europejskim wariantem zespołu. Skład z Davidem Stakcenasem i Patrickiem Thormanem zapowiada muzykę bardziej szaloną i otwartą, mocniej akcentującą improwizację i sonorystyczne aspekty tak standardów jazzowych, jak i kompozycji lidera grupy.

 Muzyka / info: http://www.lonberg-holm.info/

http://www.myspace.com/fredlonbergholm

http://www.myspace.com/patricthorman

http://www.myspace.com/stackenas

Planowana trasa: 12.11.2009 Kraków @ Alchemia (Krakowska Jesień Jazzowa) 14.11.2009 Wrocław @ OPT

Bilety: 15*/30 PLN (* kursanci OPT) Info: [email protected] | www.opt-art.net | 071. 364 27 65

*********************************************************

 JAZZ KLUB RURA - Grażyna Łobaszewska - 13 listopada - godz. 20.30. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Łobaszewska, swoje imię i nazwisko.

Grażyna Łobaszewska to piosenkarka doskonale znana miłośnikom polskiej muzyki rozrywkowej. Jej pierwsza płyta „Ergo Band” ukazała się w roku 1978 i od tego czasu artystka jest stale obecna na polskiej estradzie. Głosu Grażyny Łobaszewskiej nie sposób pomylić z czyimkolwiek innym. Znany basista i kompozytor Krzysztof Ścierański mówi o niej, że jest to „najczarniejsza z białych kobiet”. Piosenki, które zaśpiewała, na zawsze zostaną kamieniami milowymi rodzimego show-businessu, tym bardziej, że są one podziwiane od lat, a nie tylko przez jeden letni sezon, jak to zazwyczaj bywa z dzisiejszymi „hitami”. Grażynie Łobaszewskiej towarzyszyć będzie grupa AJAGORE w składzie: Sławomir Kornas (wokal, gitara), Maciej Kortas (gitara), Michał Szczeblewski (perkusja), Zdzisław Kalinowski (instrumenty klawiszowe). W latach 1975-1977 współpracowała z grupą S-26 Andrzeja Ellmana. Potem związała się z zespołem Egro Band. Wraz z nim koncertowała w kraju i za granicą. Na Krajowym Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu wystąpiła po raz pierwszy w 1974. Później już śpiewała na opolskim festiwalu wielokrotnie. W 1976 zdobyła tam nagrodę dziennikarzy za "Nocny spacer", w 1978 III nagrodę za "Zwierciadło Czasu", a w 1991 I nagrodę za "Wszystko co złe omija mnie". W latach 1978-1983 była wokalistką zespołu Crash. Wystąpiła z nim w koncertach głównych Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Rozrywkowej Jazz Jamboree w Warszawie w latach 1977-1978 i w 1981. W latach 1983-1989 współpracowała z jazz-rockową grupą Cancer. Z Crashem i Cancerem dokonała nagrań radiowych i telewizyjnych. Występowała i nagrywała także z zespołami Janusza Komana, Alex Bandem Aleksandra Maliszewskiego, Grupą Doktora Q Tadeusza Klimondy i z orkiestrą Zbigniewa Górnego. Dokonała licznych nagrań archiwalnych dla Rozgłośni Polskiego Radia w Poznaniu i centrali w Warszawie z czołowymi muzykami jazzowymi, m. in. z Januszem Skowronem i Krzysztofem Ścierańskim. Od 1997 współpracuje z Triem Jarosława Śmietany.

Bilety: 30 / 20 (studenci AM i WSJiMR 15)

 *******************************************************

 III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE (ul. Składowa 5) - Ogólnopolski Przegląd Piosenki Licealisty „WYBRYK”/ WAGLEWSKI FISZ EMADE (pod patronatem Radia Wrocław) - 13 listopada - godz. 16.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Wybryk, swoje imię i nazwisko.

13 listopada 2009 odbędzie się w Liceum Ogólnokształcącym Nr III we Wrocławiu jubileuszowy XX Ogólnopolski Przegląd Piosenki Licealisty „WYBRYK”. Od lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem i ciągle, ze wzglądu na młodych wykonawców, nie starzeje się, jest podatny na mody i nowe konwencje muzyczne, jest również wierny tradycji. W czasie koncertu można usłyszeć znane piosenki, które przed laty bawiły czy wzruszały słuchaczy. Jest największą młodzieżową imprezą muzyczną na Dolnym Śląsku. Wpisuje się w klimat przeglądów piosenki organizowanych we Wrocławiu. Jednak jest bardziej spontaniczny, żywiołowy, tryska pomysłami, które są zasługą wykonawców i organizatorów. Jest rozpoznawalny obok takich wydarzeń muzycznych, jak: Przegląd Piosenki Aktorskiej, Łykend – Przegląd Piosenki Studenckiej. Dziennikarze od lat obserwujący nasz przegląd zauważyli, że stał się on ważnym wydarzeniem kulturalnym miasta i cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży. Przez wszystkie minione lata na wybrykowej scenie zaprezentowało się około 3000 młodych wykonawców: solistów i towarzyszących im muzyków. Przyjeżdżają z całej Polski. Śpiewanie traktują jako przygodę artystyczną, chociaż niejeden myśli o wielkiej scenie. Po latach okazuje się, że wielu wykonawców występujących na Wybryku ukończyło szkoły teatralne, akademie muzyczne, inni założyli własne zespoły, czasami słychać o ich występach, np. w programie Szansa na sukces, na Famie, Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, inni mają swoje trasy koncertowe i zajmują się śpiewaniem zawodowo. Młodzi ludzie prezentują różny repertuar. Dominuje piosenka poetycka, nie brak dobrego rocka, czasami można posłuchać świetnych standardów jazzowych czy bluesa. Obok sprawdzonych i znanych utworów pojawiają się własne kompozycje, które są szczególnie ciepło przyjmowane i nagradzane przez widzów i jurorów. Koncert trwa około 10 godzin i jest świetną zabawą. OPPL „WYBRYK” ogląda ponad 500 osób. Zapewniamy profesjonalne warunki występu: nagłośnienie, oświetlenie, oprawę scenograficzną, program koncertu, etc. Wykonawców ocenia jury reprezentowane przez muzyków, aktorów, dziennikarzy muzycznych. Do tej pory w jury zasiadali: Zbigniew Piotrowski – muzyk, wykładowca PWST, Lidia Geringer d`Odenberg – Dyrektor Festiwalu Wratislavia Cantans, Krystyna Krotoska – aktorka Teatru Polskiego, Wojciech Kościelniak – aktor, reżyser, Artur Barciś – aktor Teatru Ateneum, Roman Kołakowski, hr. Wojciech Dzieduszycki, Monika Klubińska – Polskie Radio Wrocław, Ewa Kamas – aktorka Teatru Polskiego i wykładowca PWST, Grzegorz Cholewa – dziennikarz Gazety Wyborczej, Łukasz Damm – basista zespołu Husky, Marcin Ożóg – basista zespołu Robotobibok, Jarema Klich – wykładowca Akademii Muzycznej. Każdy WYBRYK ma swoją gwiazdę. Dotychczas na naszej scenie wystąpili: Jacek Wójcicki, Jacek Bończyk, Anna Szałapak, Konrad Imiela, Stanisława Celińska, Krystyna Tkacz, Artur Barciś, Lech Janerka, Agnieszka Fatyga, Mechanicy Shanty, Krystyna Prońko, zespół Raz, Dwa, Trzy, VOO VOO, Carrantuohill, Robert Kasprzycki, Pogodno, Marika Również w tym roku wystąpi zaproszona gwiazda. Swój występ potwierdzili Waglewski+Fisz+Emade Zabiegamy, aby OPPL „WYBRYK” był profesjonalnie przygotowanym wydarzeniem muzycznym i cieszył się ciągle niesłabnącym powodzeniem.

Jest dużym przedsięwzięciem logistycznym. Wiele problemów artystycznych, organizacyjnych, technicznych potrafimy samodzielnie rozwiązać, ale czasami potrzebujemy profesjonalistów - mówia organizatorzy. Jednak „WYBRYK” jest imprezą młodzieżową i „TRÓJKOWĄ” WAGLEWSKI FISZ EMADE Wojtek Waglewski (Wagiel) i jego synowie Bartek (Fisz) i Piotrek (Emade), nagrali „Męską muzykę” - pierwszą wspólną płytę. Miała ona swą premierę 1 lutego 2008 r. Ukazała się wraz z książką „Waglewski Fisz Emade, Męska muzyka”. A jaka jest ta „Wagli muzyka?” „Męska, miejska, miłosna, domowa…”. Przebojowa, choć w sumie bardzo kameralna, po prostu - męska. Wojtek Waglewski, który jest kompozytorem prawie wszystkich utworów, inspirował się Waitsem, bluesem, a nawet country. Sześć z piętnastu tekstów napisał Fisz, który też sam w tych sześciu piosenkach śpiewa. Producentem jest - a jakże - Emade. Dlatego w nowoczesnych i przestrzennych brzmieniach („innych brzmieniach”) „Męskiej muzyki” prosimy szukać analogii np. z nie tak odległym hitem Marysi Peszek. Muzycznie album jest oszczędny. Wagli (Wojtka na gitarach i wokalu, Fisza na wokalu, Emade na perkusji) wspomagają w graniu jedynie Marcin Masecki (na pianinie - akustycznym i elektrycznym) oraz Bartek Łęczycki (na harmonijce ustnej). Udział zwłaszcza tego pierwszego - jednego z najoryginalniejszych młodych polskich pianistów jazzowych - jest „smaczkiem” płyty także dlatego, że Masecki wcale nie gra jazzu…

**********************************************************

KLUB RESTAURACJA OśRODEK (ul. Piłsudskiego 76) - Kasia Mirowska & Liquid Love - 12 listopada - godz. 21.00. Jeśli chcesz zdobyć podwójne zaproszenie wyślij sms-a pod numer 71160 w treści wpisz: RAM, Mirowska, swoje imię i nazwisko.

Kasia Mirowska to wszechstronna wokalistka, autorka tekstów, skrzypaczka. Ukończyła wrocławską Akademię Muzyczną na wydziale Teorii Muzyki oraz Uniwersytet Zielonogórski na kierunku Jazz i Muzyka Estradowa. Od lat jest członkinią kwartetu wokalnego The Sound Office, współpracowała z funkowym zespołem The Crackers Band, z którymi to zespołami gościła na wielu festiwalach jazzowych w Polsce i Europie oraz otwierała koncerty światowej sławy artystów Kevina Mahogeny’ego, Nenny Freelon i US3. Jest laureatką I nagrody na Międzynarodowych Spotkaniach Wokalistów Jazzowych (Zamość 2005), znalazła się także w gronie 10 Debiutantów podczas 45 KFPP w Opolu (2008). W roku 2005, wspólnie z gitarzystą A. Mrożkiem, wystąpiła i zaśpiewała w filmie W. Saniewskiego pt. „ Bezmiar sprawiedliwości ”. Na co dzień występuje z własnym kwartetem jazzowym, uczestniczy w licznych projektach jako solistka i jako muzyk sesyjny, pracuje nad autorskim albumem. Występuje we wrocławskim Teatrze Muzycznym Capitol, jest związana z tutejszym Studium Musicalowym oraz z Wrocławską Szkołą Jazzu i Muzyki Estradowej, gdzie prowadzi klasę wokalną. LIQUID LOVE To nowy i niekoniecznie jazzowy, autorski projekt znanej wrocławskiej wokalistki Kasi Mirowskiej (The Crackers Band, The Sound Office, Cool Blue). Na koncert złożą się utwory skomponowane przez Roberta Jarmużka (Mikromusic, Leszek Cichoński), Artura Lesickiego oraz Kasię, w aranżacjach zespołowych. Polskie I angielskie teksty są owocem mniej lub bardziej radosnej twórczości Kasi. To utwory, jakie autorzy sami chcieliby słyszeć w eterze, będące połączeniem różnych, często skomplikowanych doświadczeń muzycznych, z tęsknotą za piosenką. Inspiracją dla wokalistki jest m.in. twórczość Beady Belle, Rachelle Farrell, Lizz Wright, Michelle N’degocello, Jill Scott, Kayah. W skład zespołu wchodzą: Robert Jarmużek (p), Artur Lesicki (g), Łukasz Sobolak (dr), oraz gościnnie Tomek Grabowy (b) i Rafał Karasiewicz (keyb).

Bilety: normalne: 20 / ulgowe: 15 Rezerwacja biletów w klubie pod nr tel: (71) 3432036

REKLAMA