Rafał Jurkowlaniec nowym wojewodą dolnośląskim?

Radio RAM | Utworzono: 07.11.2007, 14:58 | Zmodyfikowano: 07.11.2007, 14:58
A|A|A

To kolejna kuluarowa hipoteza dotycząca obsady stanowiska wojewody dolnośląskiego po objęciu władzy w kraju przez koalicję PO-PSL. Wcześniej jako potencjalni kandydaci na nowego wojewodę wymieniani byli: Aleksander Marek Skorupa (wieloletni burmistrz Brzegu Dolnego, niedawno wybrany do Sejmu), Jarosław Obremski (wiceprezydent Wrocławia), Włodzimierz Patalas (sekretarz wrocławskiego urzędu miejskiego), Piotr Borys (wicemarszałek województwa) i Cezary Przybylski (starosta bolesławiecki).

Gdy w grudniu 2006 r. Rafał Jurkowlaniec został dyrektorem generalnym Urzędu Marszałkowskiego, Gazeta.pl tak streszczała jego dotychczasową karierę:

"39-letni Rafał Jurkowlaniec ma bogatą przeszłość zawodową. Karierę zaczynał na początku lat 90. w biurze prasowym wrocławskiego urzędu wojewódzkiego. Potem trafił do wrocławskiego oddziału "Gazety Wyborczej". W 1993 roku, gdy Grzegorz Schetyna był współwłaścicielem komercyjnego radia Eska, Jurkowlaniec został jego redaktorem naczelnym. Pod koniec lat 90. zarządzał siecią radiowych Esek, czyli Super FM. Potem był szefem wydawnictwa "Super Basket" i prezesem "Słowa Sportowego". Został też dyrektorem w koszykarskim Śląsku Wrocław, którego Schetyna był właścicielem.

W 2003 roku zaczął pracę w urzędzie miejskim. Jarosławowi Obremskiemu, wiceprezydentowi miasta, któremu podlega sport, polecił go Schetyna. Jurkowlaniec stanął na czele Biura Sportu i Rekreacji. W 2005 roku wygrał konkurs na szefa radiowej "Jedynki". Stanowisko stracił po wyborach parlamentarnych, wygranych przez PiS. Wrócił do Wrocławia. I znów do urzędu. Przy prezydencie miasta koordynował projekt Euro 2012".

(Na zdjęciu nad tekstem: Rafał Jurkowlaniec w 2006 r. na meczu Śląska Wrocław z Górnikiem Polkowice. Fot.: Paweł Relikowski, Polska - Gazeta Wrocławska).

REKLAMA

To może Cię zainteresować