Tape Five w Radiu RAM!

Radio RAM | Utworzono: 22.02.2009, 07:22 | Zmodyfikowano: 23.02.2009, 12:17
A|A|A

Tape Five to międzynarodowa grupa mająca swoje korzenie w Niemczech. Początki jej działalności sięgają 1999 roku, kiedy powstał popularny utwór "Avenue du Gare". Nagrany niejako przy okazji, dla zabawy, przeleżał na półce cztery lata i dopiero wtedy trafił do MaxMusic Records.

Inspirując się muzyką Quincy'ego Jonesa, Henry'ego Manciniego czy Duke'a Ellingtona Tape Five wydali swój pierwszy studyjny album. "Swingfood Mood" to wybuchowa mieszanka latynoskich rytmów i współczesnego, elektronicznego grania.

W roku 2007 przyszedł z kolei czas na album "Bossa for a Coup" , który znów przyniósł ciekawe style i gatunki, jak: lounge, swing, latino, jazz i muzyka filmowa. "Swingfood Mood 2nd edition" dodatkowo uraczył nas nagraniem „A View To A Kill" . Gościnnie zaśpiewał tu Ian MacKenzie.

Znacie doskonale ich nagrania z naszych składanek „RAM Café" , a także z anteny. Tym bardziej zachęcamy do poznania tej muzyki na żywo w piątek, 27 lutego, gdzie zaprezentują się w klubie XO w ramach pierwszej w tym roku Muzycznej Strefy Radia RAM. Zaczynamy o godz. 20.00. Natomiast we wtorkowym programie na 89,8 dużo utworów Tape Five i nasz eksluzywny wywiad z Martinem Strathausenem.

REKLAMA